Son Dakika Haberler

İsmail Aydın Ankara’daki patlamayı kınadı

AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Ankara'da meydana gelen alçak bombalı terör saldırısını yayınladığı mesajla kınadı.

İsmail Aydın Ankara’daki patlamayı kınadı
Okunma : 96 views Yorum Yap

AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Ankara’da meydana gelen alçak bombalı terör saldırısını yayınladığı mesajla kınadı.

17 Şubat 2016 tarihinde Ankara’da bomba yüklü araç ile yapılan terör saldırını şiddetle kınayan AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, “Terörün her türlüsü lanetlidir. Türk milleti her türlü terör saldırısında dayanışma içinde olmuştur. Terör saldırılarının bir amacı milleti ümitsizliğe sevk etmek insanlarımızı birbirinin karşısına dikmek gibi kötü niyetler taşıdığı aşikardır. Aziz milletimizi birliğe sahip çıkarak bunların hiçbirine prim vermemiştir. Bundan sonrada böylesi hadiselerin olmaması için hükümetimiz elden gelen tedbirler neyse bunları azami düzeyde almaya devam edecektir. Hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyoruz” dedi.

BU ALÇAK SALDIRI KARDEŞLİĞİMZE VE BİRLİĞİMİZE YAPILMIŞTIR

İsmail Aydın, açıklamasında Ankara’da gerçekleşen terör saldırısını ve ülkemizin birlik ve beraberliğine karşı her türlü terörü lanetliyor, milletimize başsağlığı diliyorum” dedi. Yapılan bu alçak saldırının Türkiye’ye yönelik, huzur ve kardeşliğe yönelik bir saldırı olduğunun altını çizen İsmail Aydın; “Lanet olsun. Adı daiş, işid, pkk, pyd, dhkpc olmuş ne önemi var. Her birine lanet olsun. İnsanlıktan nasibi olmayan insanlık katilleri” diyerek tepkisini dile getirdi.

HUZURUMUZU VE KARDEŞLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR

Ak Parti Bursa Milletvekili Adayı İsmail Aydın, patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek şunları kaydetti:

“Bu aziz milletin bir ve beraber olmasını kimse engelleyemeyecektir. Gerçekleşen olayı tezgahlayanlar şunu bilsinler ki; bu provokasyonlar ve tezgahlar onların başında parçalanacak ve kimse Türkiye’nin huzurunu bozamayacaktır. Bunun zamanlaması, bu anlamda hepimizi üzen bu tür olayların yaşanması çok kirli ellerin bu işin içerisinde olduğunu göstermektedir. Güçlü ve Yeni Türkiye’den çekinen birilerinin yine provokasyon yoluna başvurduklarını üzülerek görüyoruz ama bu aziz millet ve bu kudretli devlet tüm bu tezgahları bozmaya muktedirdir. İnşallah bu olayın da gerçek failleri ve iç yüzü en kısa zamanda ortaya çıkacaktır. Konuyla ilgili hükümetimiz ve genel merkezimiz gerekli çalışmaları yapıyor” dedi.

“BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZI SAĞ DUYUYA DAVET EDİYORUM”

Terör eylemlerinde, toplumun başka kesimlerini hedef gösterecek şekilde bir takım toplumsal örgütlenmeler ya da hareketlenmeler üretmeye çalışılmasının terör eylemlerine hizmet edeceğini ifade eden İsmail Aydın, şunları kaydetti:

“Bütün vatandaşlarımızı sağduyuya davet ediyorum. Hakikaten içimiz yanıyor. Bu acı, çok büyük bir acı. Bundan sonraki hayatımızda da hiç bir zaman unutmayacağımız bir acı. Bu acının üzerinden de terör eyleminin çok boyutlu hedefler peşinden koştuğunu görüyoruz. Daha büyük acıları yaşamamak ve ülkemizde daha büyük sıkıntılara mahal vermemek için bunları boşa çıkarmalıyız. Burada Sayın Başbakanımızın açıklamalarını dikkatle takip etmek gerekir. Bu noktada güvenlik tedbirleri kadar önemli olan şey, siyasilerin ve sorumlu kişilerin vereceği mesajdır. Bunu hemen bir suçlamaya dönüştürmek ve hemen bir takım adresler üzerinden meseleyi tartışmak, somut bulgular olmaksızın bu terörün amacına zemin ve atmosfer oluşturur. Şu anda soğukkanlı bir biçimde sükunetimizi koruyarak yaşadığımız bu büyük acıya rağmen bu krizi yönetmek zorundayız.”