Son Dakika Haberler

İznik Gölü Sahil Projesi Başlıyor

İznik Gölü Sahil Projesi Başlıyor
Okunma : 226 views Yorum Yap

Orhangazi’de İznik Gölü Sahilinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Sahil Projesi’nin ilk etap ihalesi sonuçlandı. Geçen ay yapılan ihalenin ardından ihaleyi alan firma ile Büyükşehir Belediyesi arasında sözleşme imzalandı.

Çalışmalar başlıyor

İznik Gölü Orhangazi Sahilinde Çamlık tesisleri ile sahil arasında kalan bölümde yapılacak olan sahil düzenleme çalışmalarında yürüyüş yolu, bisiklet yolları, çocuk oyun alanları, Aydınlatma sistemi, cankurtaran kuleleri, soyunma kabinleri, 8’er adet büfe ve bay bayan tuvaletleri inşa edilecek.

2 bin 600 metre uzunluğunda olacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülecek olan İznik Gölü Orhangazi Sahil düzenleme Projesi Çamlık tesisleri boyunca toplamda 2 bin 600 metre uzunluğunda çamlık tesislerinin sonuna kadar devam edecek. Bu yıl sonuna kadar ana aks çalışmalarının tamamlanacağı sahil düzenleme projesi gelecek yılın başında tamamlanması planlanıyor.

Çağlayan; İznik Gölü değerine kavuşuyor

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, İznik Gölü Orhangazi sahilinde yapılacak çalışmalar ile göl turizminin daha da canlanacağını belirterek, bugüne kadar hep söylediğimiz bir gerçek vardı; İznik Gölü hak ettiği değeri bizimle bulacak. Bu konuda bugüne kadar bazı çalışmaları bizler yürüttük. Büyükşehir Belediyemizin yapacağı Sahil Düzenlemesi projesi ile birlikte Göl sahili hak ettiği değere daha da kavuşacak dedi. İznik Gölü’nün Orhangazi için büyük bir değer olduğunu da ifade eden Başkan Neşet Çağlayan, İznik Gölü’nün doğal yapısına en ufak bir zarar vermeden bugüne kadar sadece gölü koruyarak bazı çalışmalar yaptık. Bundan sonra yapılacak çalışmalarda da buna büyük titizlik göstereceğiz. Göl bizim için çok önemli. Proje ile birlikte aynı zamanda gölde su sporları merkezi ve diğer sosyal tesisler ile birlikte gölü turizme kazandırmış olacağız. Bu konudaki önemli çalışmaları ve katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a da teşekkürlerimi sunuyorum dedi.