Son Dakika Haberler

İznik Gölü’nde Can Pazarı

Bursa'nın Orhangazi İlçesi yakınlarındaki İznik Gölü'nde, avlanmak için bırakılan ağları kontrol etmek isterken sandaldan düşen genç sudan çıkarılarak kalp masajıyla hayata döndürüldü.

İznik Gölü’nde Can Pazarı
Okunma : 105 views Yorum Yap

Bursa’nın Orhangazi İlçesi yakınlarındaki İznik Gölü’nde, avlanmak için bırakılan ağları kontrol etmek isterken sandaldan düşen Suriye uyruklu 20 yaşındaki Abdülhamit Mahmut, çevredeki balıkçılar tarafından sudan çıkarıldı. Kalp masajı ve suni teneffüs ile duran kalbi yeniden çalıştırılan Abdulhamit Mahmut, hastaneye kaldırıldı.

DENGESİNİ KAYBEDİP DÜŞTÜ

Orhangazi İlçesi’nde, balıkçılık yapan bir kişiye yardım eden Suriyeli Abdülhamit Mahmut, bugün avlanmak için atılan balık ağlarını kontrol etmek için sandal ile İznik Gölü’ne açıldı. Abdülhamit Mahmut, ağları kontrol ederken, dengesini kaybedip suya düştü. Bu sırada ters dönen sandalın altında kalan ve yüzme bilmeyen Mahmut, diğer balıkçılar tarafından sudan çıkarıldı.

DURAN KALBİ TEKRAR ÇALIŞTI

Abdülhamit Mahmut’un duran kalbi, teknede yapılan kalp masajı ve suni teneffüs ile tekrar çalıştırıldı. Kıyıya çıkarılan Suriyeli genç, ambulans ile önce OrhangaziDevlet Hastanesi’ne kaldırıldı, ardından da Bursa Muradiye Devlet Hastanesi‘ne sevk edildi.