Son Dakika Haberler

Kaldırım İşgallerine Karşı Harekete Geçildi

Kaldırım İşgallerine Karşı Harekete Geçildi
Okunma : 213 views Yorum Yap

Geçtiğimiz günlerde Orhangazi Belediyesi, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası yapmış oldukları toplantı sonucunda bir dizi karar almışlardı.

Bu kararlardan en dikkat çekeni ve Orhangazi Halkının büyük bir memnuniyetle karşıladığı Kaldırım İşgallerinin sonlandırılması konusunda Orhangazi Belediyesi ilk adımını attı.

Alınan karar sonucunda bugün Orhangazi’de bulunan esnaflara bir bildiri gönderen Orhangazi Belediyesi Esnafların mağdur olmaması için gönderdiği bildiri şu şekilde:

Belediye Başkanlığımızın 16.04.2019 tarihinde ilçemiz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı ile yapmış olduğu istişare toplantısında, alınan ortak kararda; Huzur içinde yaşanabilir Orhangazi ve daha modern bir şehir anlayışının yerleşmesi amacıyla ilçe halkımızdan gelen talepler doğrultusunda cadde ve kaldırım işgallerinin önlenmesi kararlaştırılmıştır.

İşgal ile uygulamamız 10.06.2019 Pazartesi günü başlayacak olup, esnaflarımızın belirtilen tarihe kadar cadde, kaldırım, yeşil alan ve Kamuya ait yerlerdeki her türlü malzemelerini kaldırmaları gerekmektedir.

Aksi takdirde 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 38/1 Maddesi gereğince cezai işlem uygulanacaktır.

Anlayışınıza şimdiden teşekkür eder, gereğini önemle rica ederim.