Son Dakika Haberler

Kaldırım İşkallerine Karşı Harekete Geçildi

Orhangazi Belediyesi, İlçe genelindeki kaldırım işgallerini ortadan kaldırmak için Orhangazi TSO ve Esnaf Sanatkarlar Odası ile bir araya geldi. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan başkanlığında toplanan kurum temsilcileri kaldırım işgallerinin ortadan kaldırılması için görüş alışverişinde bulundu.

Kaldırım İşkallerine Karşı Harekete Geçildi
Okunma : 106 views Yorum Yap

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın yanı sıra, AK Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ergün Efendioğlu, Meclis Başkanı Erol Hatırlı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yahya Safran’ın katıldığı toplantıda kaldırım işgallerinin ortadan kaldırılması, kaldırımların düzene sokulması ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

KURUMLAR ARASINDA MUTABAKAT

Toplantıda her üç kurum da kaldırım işgallerinin kaldırılması ve düzene sokulması hususunda görüş birliğine vardı. Toplantı bitiminde her kurum geçiş süreci ve uygulama konusunda birer rapor hazırlayıp çalışma planı belirleyecek. Buna göre gelecek olan raporlar doğrultusunda Belediyesi tüm esnafa birer tebligat yaparak bilgilendirme yapacak.

KALDIRIMLAR DÜZENE GİRMELİ

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, şehir merkezinde asfalt ve kaldırım çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını hatırlatarak, kaldırım işgalleri konusunda da vatandaşlarımızdan gelen yoğun bir talep ve şikayet söz konusu. Kaldırımlarımızın genişlemesi ile kaldırımların yaya trafiğinin kullanıma sunulması gerekiyor. Bu konuda ticaret odamız ve esnaf odamızın da değerli görüşlerini alarak bir yol haritası belirledik. Bu konudaki çalışmamızı hızla tamamlayıp uygulamaya sokmak istiyoruz dedi.