Son Dakika Haberler

Kasım Ayı Meclis toplantısı Belediye Meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Kasım Ayı Meclis toplantısı Belediye Meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Okunma : 82 views Yorum Yap

KASIM MECLİSİ (15) KASIM MECLİSİ (16)

Orhangazi Belediyesi’nin Kasım Ayı Meclis toplantısı Belediye Meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Neşet Çağlayan’ın başkanlık ettiği toplantıda 5 gündem maddesi, 4 ek gündem maddesi ve 2’de komisyon raporları olmak üzere toplam 11 madde görüşülerek karara bağlandı. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan Meclis toplantısında bir ilki gerçekleştirerek sinevizyon eşliğinde bugüne kadar yapılan çalışmalar ve planlanan projeler ile ilgili meclise bilgi aktardı.

Orhangazi Belediyesi’nin Kasım Ayı Meclis toplantısı Belediye Meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. MHP’li Nami Kurucu dışında tüm meclis üyelerinin katıldığı meclis toplantısına belediye başkanı Neşet Çağlayan başkanlık etti.

BÜYÜKŞEHİR GÖL KENARINA SOSYAL TESİS YAPIYOR

Orhangazi Belediyesi’nin Kasım Ayı Meclis toplantısında toplam 11 madde görüşülerek karara bağlandı. Belediye meclisinin ilk maddesini ise Büyükşehir Belediyesi’nin İznik Gölü çamlık tesisleri arkasında bulunan bir arsaya yapmayı planladığı Sosyal Tesis için arsa talebi oldu. Orhangazi Belediyesinin Kasım Ayı Meclisinde arsanın sosyal tesis yapılması için arsanın Büyükşehir Belediyesi’ne devri oy birliği ile kabul edildi. Belediyenin Memur Dolu Kadro Derece Değişikliği kapsamında Muhasebeci kadrosunun 4 derece olarak değiştirilmesi, 4 dereceli veteriner hekim kadrosunun da 3 dereceliye dönüştürülmesi maddesi oy birliği ile kabul edildi. Mecliste ayrıca yeni açılan 5 cadde ve sokağa isim verilmesi hususu İmar Komisyonuna havale edildi. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, meclis üyelerinden cadde ve sokaklara verilecek isimler hususunda görüşü olanların konuyu imar komisyonuna bildirmeleri çağrısı yaptı.

YENİ LİSE İÇİN ARSA ÜZERİNDE İMAR DEĞİŞİKLİĞİ

Daha sonra Öğretmen Eyüp Topçu Anadolu Lisesi yanında bulunan ve Orta öğretim binası yapılması için düşünülen arsa üzerinde gerekli olan plan değişikliği oy birliği ile kabul edildi. Aynı şekilde Anadolu Öğretmen Lisesi yanında bulunan arsanın daha sonraki dönemde Fen Lisesi’ne dönüştürülmesi planlaması dahilinde yurt yapılması ve aynı arsanın bir bölümünün ise ilçemizde ikamet eden hakim ve savcıların konut talebine karşılık olarak bedeli ile devredilmesi maddesi görüşüldü. Bu madde de oy birliği ile kabul edildi.

TOKİ YOLU YENİDEN DÜZENLENİYOR

Orhangazi Belediyesi’nin Kasım meclisinde ayrıca daha önce yol olarak inşa edilen ancak yeni yapılan hastaneye devredilen arsa içerisinde kalan ve kapalı bulunan yolun planda yol olarak gösterilmesi ve yolun yeniden düzenlenmesi hususunu imar komisyonunda görüşülmek üzere oy birliği ile komisyona havale etti.

ESKİ JANDARMA BİNASI BELEDİYE BÜNYESİNE GEÇİYOR

Yeni jandarma binasının yapılması ile boşalan eski jandarma binasının bedeli karşılığında belediyeye kazandırılması hususunda iş ve işlemlerin takip edilmesi için encümene yetki verilmesi hususu da oy birliği ile kabul edildi.

GÖLPARK ARSASI SATIŞA ÇIKIYOR

Orhangazi’de yıllardır kanayan yara halinde bulunan ve bu hususta bir çok şikayetlere de maruz kalan Gölpark AVM’nin bulunduğu arsanın AVM sahibine satışı ile ilgili encümene yetki verilmesi hususu da mecliste oy çokluğu ile kabul edildi. Gölpark AVM arsasının satışı ile ilgili olarak Demokrat Parti grubu ret oyu kullandı.

BİLGİLENDİRMELER YAPILDI

Meclisin son bölümünde ise Asil Çelik Sanayi ile ilgili bir plan değişikliği ve yine Özel Okul yapımı ile ilgili olarak Büyükşehir Belediye Meclisinde alınan kararlara yapılan itirazların yeniden Büyükşehir Belediye Meclisinde görüşülüp karara bağlanması hususu da oy birliği ile kabul edildi.

KASIM MECLİSİ (18) KASIM MECLİSİ (9)