Son Dakika Haberler

Kosgeb başvurularında son gün 3 Aralık Çarşamba

8 Aralık’ta başlayacak olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin son başvuru tarihi 3 Aralık Çarşamba günü.

Kosgeb başvurularında son gün 3 Aralık Çarşamba
Okunma : 80 views Yorum Yap

8 Aralık’ta başlayacak olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin son başvuru tarihi 3 Aralık Çarşamba günü.
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız ve Eğitimden Sorumlu Komisyon üyemiz Sibel Binici yaptığı açıklamada; Kendi işini kurma hayalleri olan tüm girişimcilerin bu eğitimlerden faydalanıp hayallerini gerçekleştirebilecek bir fırsat elde edeceklerini dile getirerek, İlçe ekonomisi ve istihdamına sağlayacağı katkılardan dolayı Yönetim Kurulu olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin gerçekleştirilmesini çok önemsediklerini belirtti.


Hibe Miktarı 30.000 TL


Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere, yapacakları iş için 30.000 TL hibe verilecek. Destek miktarlarına göre, işyeri açacak olan girişimcilerin harcadıkları masraflarının erkeklerde %60’ ı, bayanlarda ise % 70’ inin geri ödemesiz olacak şekilde destekleneceği belirtildi. Ayrıca eğitimi tamamlayan girişimci 70.000 TL faizsiz kredi kullanma imkânını yakalıyor.
Girişimciler, konuyla ilgili detaylı bilgi için Orhangazi TSO ‘da bulunan KOSGEB Orhangazi Temsilciliğimizle ile irtibata geçebilirler.
Girişimcilik Eğitimi 8 Aralık’ ta başlıyor.


Tülin Tüzün tarafından verilecek olan Girişimcilik Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerinin mülakatları yine Eğitmen Tülin Tüzün tarafından yapılacak. Mülakat sonucunda 30 kişilik bir sınıf oluşturulacak ve 70 saat sürecek olan eğitim 8 Aralık ‘ta başlayıp 26 Aralık’ta son bulacak.


Şartlar ise; Emekli olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, girişimcilik programından daha önce yararlanmamış olmak ve okur-yazar olmak.
Eğitime katılmak isteyen tüm girişimcilerin, 3 Aralık 2014 Çarşamba günü mesai bitimine kadar, Orhangazi TSO KOSGEB Temsilciliğimizden ulaşabilecekleri başvuru formunu doldurmaları ya da ekte yer alan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuru formunu doldurup 0 224 573 81 73 numaraya faks veya bilgi@orhangazitso.org.tr mail adresine göndermeleri yeterli olacak.