Son Dakika Haberler

KOSGEB’den, yeni desteklemeler

KOSGEB, KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında 3 ayrı çağrıdan oluşan yeni destek paketiyle KOBİ´lere 300 milyon lira destek sağlanacak.

KOSGEB’den, yeni desteklemeler
Okunma : 121 views Yorum Yap

Türkiye´nin ulusal ve uluslararası hedefleri doğrultusunda, KOBİ´lerin ekonomideki paylarını ve etkinliklerini artırmak amacıyla, hedefe yönelik çeşitli destek programları açıklandı.

Orhangazi TSO’da, 3 Haziran Cuma Günü Bilgilendirme Yapılacak.

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odasında 3 Haziran Cuma günü saat 16:00 da, KOSGEB Uzmanları tarafından bilgilendirme toplantısı olacak. Toplantıya tüm üyeler davet ediliyor.

 İşletmelerin belirlenen konularda hazırlayacakları projeleri desteklenecek. Destek programından faydalanmak isteyen firmalar, 30 Mayıs-1 Temmuz tarihleri arasında başvuru yapabilecekler.

 KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı ile “Bilişim Teknolojileri KOBİ´lerinin” Geliştirilmesine 50 milyon, “Hızlı Büyüyen KOBİ´lerde Kapasite Geliştirmeye” 150 milyon, “KOSGEB Destekli Girişimlere İvmeye” de 100 milyon lira olmak üzere toplamda 300 milyon liralık 3 ayrı başlıkta çağrıya çıkıldı.

Birçok Alanda Yeni Destekler.

 Bu çağrılarla, KOBİ ‘ler bu alanda üretim için makine alımlarını, yazılım, standartlarla ilgili belgelendirmeler, istihdam, hizmet ve iş modeli açılarından yenilik gerçekleştirmesi, ihracata katkı sağlaması, İşletmenin kapasitesinin geliştirilmesi ve verimliliğin artırılması, ürünün katma değerini artırmaya yönelik geliştirme ve çeşitlendirme faaliyetleri, ölçüm, kontrol ve benzer altyapının oluşturulması, tasarım ve ürün geliştirme yetkinliklerinin artırılması ve ticarileştirilmesi, nitelikli iş gücünün geliştirilmesiyle ihracata başlama veya ihracatın artırılmasına yönelik projeleri olan destekleri bu kapsamda alabilirler.

 1 Temmuz tarihi başvuru yapılabilmesi için son tarih, bu nedenle, detaylı bilgi almak isteyen işletmelerin, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odasında 3 Haziran Cuma günü saat 16:00 da, gerçekleştirilecek olan bilgilendirme toplantısına katılımları bekleniyor.