Son Dakika Haberler

Kültür Kenti Gürsu’ Da Hamsi Festivali

Gürsu Belediyesi ve Gürsu Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği işbirliğinde düzenlenen “1.Hamsi ve Yöresel Ürünler Festivali” renkli görüntülere sahne oluyor.

Kültür Kenti Gürsu’ Da Hamsi Festivali
Okunma : 186 views Yorum Yap

31 Ocak – 5 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Festival’ in son günü olan 5 Şubat 2017 Pazar günü, saat 12:00’de, Gürsu Kent Meydanı’ nda (Gürsu Belediye Hizmet Binası önü), yerel sanatçıların konserlerinin coşkusu yaşanacak olup, katılımcılara 1 ton hamsi ikram edilecek.

Birincisi gerçekleştirilen Festival kapsamında, Gürsu Kent Meydanı’ nda oluşturulan stantlarda, Trabzon’un yöresel ürünlerinin  bulunduğu sergiler Festival süresince açık olacak.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “İlçemizdeki Trabzonlular’ın kendi kültürlerini tanıttıkları Festival, ilçemizin kültürel zenginliklerinin güzel örneklerinden biri oldu. İlçe halkımızı, renkli kültürel zenginliklerimizi paylaşabilecekleri böyle güzel etkinliklerde buluşturmak bizleri mutlu ediyor. Özellikle, ülke olarak içinde bulunduğumuz bu zor süreçte, bizi biz yapan tüm değerlerimizle bütün olmamızı pekiştirecek böyle güzelliklere ihtiyacımız var. Gürsumuz, farklı bölgelerden gelen vatandaşlarımızın, birlik ruhuyla huzur içinde yaşadığı bir kent. Bu bağlamda, ilçemizin zenginliklerini paylaşmamızı sağlayacak böyle güzel etkinliklere desteklerimiz sürecek” dedi.