Son Dakika Haberler

Küresel aktörler de bedelini ödeyecektir

AK Parti Bursa Milletvekili, Anayasa ve İnsan Hakları Komisyonları Üyesi İsmail Aydın, İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen hain saldırı ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.

Küresel aktörler de bedelini ödeyecektir
Okunma : 138 views Yorum Yap

AK Parti Bursa Milletvekili, Anayasa ve İnsan Hakları Komisyonları Üyesi İsmail Aydın, İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen hain saldırı ile ilgili bir değerlendirmede bulundu. Açıklamasında terörün ülkemizde ki işbirlikçi taşeronları kadar küresel aktörlerinin de devletimiz tarafından gerekli cevabı alıp bedelini ödeyeceklerinin altını çizen İsmail Aydın, hayatını kaybeden şehitlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dilerken yaralılarımıza da şifalar diledi.

Aydın, açıklamasında; “Son zamanlarda milletimizin huzuruna ve istikrarlarına yönelik cevabın verileceğini Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve İçişleri Bakanımız açıklamaları ile bet şekilde ortaya koymuştur. Acımız büyüktür ama bu büyük acıyı da milletçe daha çok bütünleşerek ve kenetlenerek aşacağız” dedi.

TOPYEKÜN MÜCADELE EDECEĞİZ

İsmail Aydın, Türkiye Büyük Millet Meclisinde de milletvekilleri olarak bir siyasi parti hariç tüm partilerin ortak bildiri ile de yaşanan olayı kınayıp gerekli mücadelenin topyekün yapılacağının mesajının da verildiğine işaret ederek; “Hangi terör örgütü olursa olsun, bu saldırıyı yapanlar bilsin ki aziz milletimizin birlik ve beraberliği bozulmayacak bilakis daha da güçlenecektir. Unutulmamalıdır ki hiçbir talep terörizme meşruiyet, teröriste masumiyete dayanak gösterilemez. Terör, hiçbir zaman Türkiye’yi teslim alamayacak ve aziz milletimizi yıldıramayacaktır. Zira kadim bir geçmişe sahip bu aziz millet, şanlı tarihi boyunca önüne çıkan birçok engeli birlik ve beraberliğini koruyarak, ortak aklı ve bilinci devreye sokarak bertaraf etmiştir.

Şanlı tarihimizden aldığımız bu güç ile terör saldırıları karşısında millet olarak topyekün mücadele edeceğimizden ve birbirimize daha da çok kenetleneceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerine yer verdi.

15 TEMMUZDA DESTAN YAZAN BİR MİLLETİZ

Aydın, açıklamasında bu aziz milletin kendisine kastetmeye çalışan hainlere 15 Temmuz’da büyük bir ders verdiğini hatırlatarak; “Milletimiz müsterih olsun. İnsanlık düşmanı teröristler yenilecek; aziz Türk milleti ve devleti muzaffer olacaktır. Millete kastetmeye kalkışan teröristler ya yok olacak ya da adalete hesap verecektir. Bizler; acımızın ortak olduğunu ve her türlü siyasi düşünce farklılığını bir kenara koyarak bu derin acıyı paylaştığımızı, yüreğimizde hissettiğimizi özellikle ifade ediyoruz. 15 Temmuz’da milletimize ve onun iradesine karşı yapılan FETÖ darbe girişiminde ortaya koyduğumuz milli şuuru, bu terör saldırıları karşısında da göstereceğimiz” dedi.

TARAFTARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM

Yapılan alçak saldırının Bursaspor taraftarımızın son anda statdan çıkışı ile de daha büyük bir facianın Allah’ın ilahi kudreti ile önlendiğine değinen Aydın; “Büyük Bursaspor’umuzun Büyük taraftarına da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Büyük taraftarımız bu menfur olayda da büyüklüğünü ortaya koyarak sporsun kardeşlik ve dostluk olduğunu ortaya koyan tavrı ile büyük bir erdemlik göstermiştir. Hem Bursaspor hem de Beşiktaş taraftarlarımıza ve kulüplerimize de geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.

KÜRESEL BİR TEHDİTTİR

Terörün ülkemizde ki işbirlikçi taşeronları kadar küresel aktörlerinin de devletimiz tarafından gerekli cevabı alıp bedelini ödeyeceklerinin altını çizen İsmail Aydın, konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede; Terörün küresel bir tehdit olduğu bu olayda bir kez daha apaçık ortaya çıkmıştır. Bu saldırı masum insanları hedef alan alçakça planlanmış bir terör eylemidir. Ülkemizin bölücü terörle amansız bir mücadele verdiği ve önemli ölçüde başarı sağladığı, milletimizin huzur ve güvenini tesis ettiği bir dönemde, normalleşme sürecinin başladığı bir anda böylesine alçakça bir terör olayının gerçekleştirilmesi manidardır. Bir kez daha anlaşılmıştır ki terör bütün ülkeleri, milletleri tehdit eden küresel bir olaydır. Terörle mücadele de küresel ölçekte, karşılıklı iş birliğiyle sürdürülmelidir. Amacı, hedefi ne olursa olsun, hangi cenahtan gelirse gelsin ülkemiz bu alçakça saldırıların üstesinden gelecek güce ve kararlılığa sahiptir. Bütün vatandaşlarımızın bu menfur olay karşısında birlik ve beraberlik içerisinde dayanışmayla, birbirine kenetlenmesi, terörle mücadeleye verilecek en güzel cevap olacaktır. Bir kez daha bu menfur olayda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletçe başımız sağ olsun temennisinde bulunuyorum” dedi.