Son Dakika Haberler

Mahallelere Teşekkür Ziyaretleri

Mahallelere Teşekkür Ziyaretleri
Okunma : 88 views Yorum Yap

orhangazi-belediyesi

Ak Parti Orhangazi İlçe teşkilatı, yerel seçimlerden sonra teşekkür turlarına Karsak, Gemiç ve Akharem köyleri ile devam etti. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın da katıldığı teşekkür ziyaretlerinde mahallelerin sorun ve talepleri alındı. Ziyaretlerde konuşan Başkan Çağlayan, vatandaşın yetkiyi kendilerine verdiğini ve sıranın artık kendilerinde olduğunu belirterek, Orhangazi’de tüm insanlarımızın dertleri ile dertlenecek bir belediye başkanı ve ekibi artık iş başında dedi.

Ak Parti Orhangazi İlçe teşkilatı, ilçe başkanı Mustafa Kaya ve Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ile birlikte eski köy statüsünde olan ve 30 Mart tarihinden sonra mahalleye dönüştürülen yerleşim yerlerine teşekkür ziyaretlerine devam ediyor.

3 köy gezildi

Başkan Neşet Çağlayan ve Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya, meclis üyeleri ve parti teşkilat mensupları ile birlikte Orhangazi’ye bağlı Karsak, Gemiç ve Akharem mahallelerini ziyaret ettiler. Karsak’ta muhtar Ergin Tayyar ve kahvehanelerdeki vatandaşlar tarafından misafir edilen Çağlayan ve AK Parti heyeti vatandaşlarla sohbet ettiler. Karsak sakinlerine teşekkür eden ve onların beklentilerini dinleyen Çağlayan, özellikle mahallenin üst bölgelerindeki tarım alanlarının sulanabilmesi için gerekli olan sulama projesi konusunda destek isteyen Ergin Tayyar, bununla birlikte mahallenin acil ihtiyaçlarından oluşan bir listeyi de başkan Çağlayan’a sundu.

Gemiç ve Akharem

Ak Parti ilçe teşkilat mensupları ve Belediye Başkanı Neşet Çağlayan daha sonra Gemiç mahallesi ve ardından da Akharem mahallelerini ziyaret edip buradaki vatandaşlarla bir araya geldiler. Gemiç’te muhtar Dinçer Dimrit ve mahalle sakinleri tarafından misafir edilen başkan Çağlayan ve beraberindekiler ardından Akharem’e geçti. Burada da mahallenin yeni muhtarı Emin Orhan tarafından ağırlanan Çağlayan ve beraberindekiler burada da vatandaşların sorunlarını dinlediler.

Kaya; Halkın içindeyiz

Akharem’de kısa bir konuşma yapan AK Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya, yerel seçimlerden önce her gittikleri yerde siyasetçilere yönelik seçimden seçime geliyorsunuz eleştirilerine değinerek, Ak Parti böyle bir parti değil. Biz seçim zamanları da diğer zamanlarda da her zaman vatandaşlarımızla birlikte olan bir siyasi hareketiz. Bundan sonra daha fazla birlikte olup sorunları el birliği ile çözeceğiz.

Çağlayan; Halkın dertleri ile dertleneceğiz

Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ise Orhangazi bölgesinde vatandaşların üzerine düşeni yaparak göreve kendilerini getirdiğini belirterek, Orhangazi artık Ak Belediye istedi ve bizlere bu görevi verdi. Onlar görevlerini yerine getirdi. Şimdi sıra bizlerde. Bizler de görevimizi en iyi şekilde yerine getirip insanımıza en iyi hizmeti sunmak istiyoruz dedi. eskiden köy statüsünde olan şimdi ise artık mahalle olan tüm yerleşim yerlerinin sıkıntı ve taleplerini çok iyi bildiklerini de belirten Çağlayan, bizler acil müdahale gerektiren konulara muhtarlarımızla birlikte müdahale etmeye başladık. Bizlerin bilemediği hususlar olabilir. Bu süreçte yine insanlarımız hiç çekinmeden gerektiğinde ise hesap sorarak bize hatırlatacaksınız. Orhangazi tek, Orhangazi hepimizin. Dolayısıyla buraları güzelleştirmek bizlerin olduğu gibi sizlerin de ortak görevi. El birliği ile de hizmet etmeye devam edeceğiz dedi.