Son Dakika Haberler

Mücadelemiz anladıkları dilden sürecek

AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Ankara’da meydana gelen alçak bombalı terör saldırısını yayınladığı mesajla kınayarak yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Mücadelemiz anladıkları dilden sürecek
Okunma : 103 views Yorum Yap

AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Ankara’da meydana gelen alçak bombalı terör saldırısını yayınladığı mesajla kınayarak yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Aydın; “Ankara’daki patlama, milletimizi ve ülkemizi hedef alan bir patlamadır. Terörün her türlüsüne ve yapanlara lanet olsun. Ankara’daki haince, kalleşçe terör saldırısında yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Ülkemiz ve milletimiz üzerinde haince plan yapanların planlarını, Rabbim kendi başlarına çevirsin ve hesaplarını boşa çıkarsın” dedi.

İsmail Aydın, açıklamasında Ankara’da gerçekleşen terör saldırısını ve ülkemizin birlik ve beraberliğine karşı her türlü terörü lanetliyor, milletimize başsağlığı diliyorum” dedi. Yapılan bu alçak saldırının Türkiye’ye yönelik, huzur ve kardeşliğe yönelik bir saldırı olduğunun altını çizen İsmail Aydın; “Lanet olsun. Adı daiş, işid, pkk, pyd, dhkpc olmuş ne önemi var. Her birine lanet olsun. İnsanlıktan nasibi olmayan insanlık katilleri” diyerek tepkisini dile getirdi.

Ak Parti Bursa Milletvekili Adayı İsmail Aydın, patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek şunları kaydetti:

“Bu aziz milletin bir ve beraber olmasını kimse engelleyemeyecektir. Gerçekleşen olayı tezgahlayanlar şunu bilsinler ki; bu provokasyonlar ve tezgahlar onların başında parçalanacak ve kimse Türkiye’nin huzurunu bozamayacaktır. Bunun zamanlaması, bu anlamda hepimizi üzen bu tür olayların yaşanması çok kirli ellerin bu işin içerisinde olduğunu göstermektedir. Güçlü ve Yeni Türkiye’den çekinen birilerinin yine provokasyon yoluna başvurduklarını üzülerek görüyoruz ama bu aziz millet ve bu kudretli devlet tüm bu tezgahları bozmaya muktedirdir. İnşallah bu olayın da gerçek failleri ve iç yüzü en kısa zamanda ortaya çıkacaktır. Konuyla ilgili hükümetimiz ve genel merkezimiz gerekli çalışmaları yapıyor” dedi.

Saldırıların Türkiye’de insanları birbirine kenetlediğini vurgulayan Aydın, “Bunlar bizi yıldıramayacak. Demokrasiden, barıştan ve kardeşlikten çeviremeyecekler. Tabii üzülüyoruz. Bu olayda hayatını kaybedenler bizim için şehittir. Bu vatanın geleceği için her kim canından malından olmuşsa, hepsine şükran borçluyuz” diye konuştu.

Hiçbir şekilde taviz verilmeden terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini dile getiren Aydın, “Yaralar sarılacak. Türkiye’yi bildiği yoldan çeviremeyecekler, bölüp ve parçalayamayacaklar. Tek isteğimizin birlik ve beraberlik olduğuna herkes kanaat getirecek. Milletimizi yanımıza aldıktan sonra terörle mücadele belki daha da kolaylaşacak. Eli kanlı örgütler ve kim olursa olsun, destekçilerine fırsat verilmeyecek” ifadelerini kullandı.

Vekil Aydın, herkesin terör saldırısını lanetlediğine de dikkati çekerek, şunları kaydetti: “Herkes birlik ve beraberlik içinde olayı lanetliyor. Demek ki millet bu işin karşısında. Kimse bunlara prim vermeyecek. Örgütün beli kırıldı. Bunlar münferit olaylardır. Onlar artık toparlanamıyor. Ankara’da yüzünü gösteren terör, masum vatandaşları hedef alıyor. Milletimiz, kardeşliği bozmak isteyenlere asla pirim vermeyecektir. Bu insanlık dışı kalleş saldırılarla ülkemizde güvensizlik ortamı oluşacağını düşünenler, büyük bir yanılgı içindedir.”