Son Dakika Haberler

Mücadelemiz Asla Hız Kesmeyecek

AK Parti Bursa Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. İsmail Aydın 2016 yılını değerlendirerek 2017 yılının ülkemiz ve bölgemiz için daha faydalı bir dönem olacağını belirterek yaptığı değerlendirmede özellikle 15 Temmuz’da net şekilde verilen Milli İrade mesajının altını çizdi.

Mücadelemiz Asla Hız Kesmeyecek
Okunma : 154 views Yorum Yap

AK Parti Bursa Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. İsmail Aydın, 2016 yılını değerlendirerek 2017 yılı için ülkemizin ve Bursa’mızın arzu ettiği daha müreffeh bir ortamın sağlanacağını ifade edip; “2017 yılının, 2023 hedeflerini gerçekleştirme yolunda bir basamak olmasını ve bu hedefler önündeki engellerin kalktığı bir yıl olması için çalışıyoruz” dedi. Türkiye’nin 2023 hedefine hızlıca ilerlediğini ve bu doğrultuda çalıştıklarını söyleyen Aydın, özellikle ileri demokrasinin daha çok olduğu bir Türkiye, Ekonomik bağımsızlığının daha üst seviyede olduğu bir Türkiye, kendi savunma araçlarını yapan güçlü bir Türkiye hedefi ile çalıştıklarını ifade etti.

Aydın, açıklamasında Her yeni yıl, insanlarımızda yenilenen umutların habercisidir. Yeni yıldan güzellikler bekler dururuz. Aslında bu kendi elimizde, kendi çabamızla ve kendi isteğimizle hayata geçecek şeylerdir. Acısıyla, tatlısıyla yeşeren ve kırılan umutlarımızla bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2017’nin hayatımızı anlamlandırmasını, ülkemizin çok daha huzurlu, daha barışçı ve daha kardeşçe yaşayacağımız yer haline gelmesini diliyorum. Bu uğurda hepimiz gibi, hükümetimizin de çabası, milletimizin malumudur” ifadelerini kullandı.

ZOR BİR YILI GERİDE BIRAKTIK

Zor bir senenin geride bırakıldığını ifade eden İsmail Aydın, 2017’ye yeni hedeflerle, umutlarla ve beklentilerle girildiğini söyledi. Aydın, “2017’nin Türkiye’ye, insanlığa, bölgeye huzur ve kardeşlik getirmesini Cenab-ı Mevlam’dan niyaz ediyorum.” dileğinde bulundu.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

TBMM Anayasa Komisyonunda geç saatlere kadar süren çalışmaların tamamlandığını belirten Anayasa Komisyonu Üyesi Av. İsmail Aydın, çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. Aydın; “CHP’nin Milli iradeyi tüm engelleme ve komisyonda ki pravakatör tutumuna rağmen çalışmalarımızı başarılı bir şekilde tamamladık. Ortaya konan iradeden sonra Anayasalar içerisinde en büyük reformun ilk adımını attık. Bu reformun, değişimin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Ortaya konan iradeden sonra Anayasalar içerisinde en büyük reformun ilk adımını attık. Bu reformun, değişimin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Ülkemiz, Parlamentomuz için hayırlı olsun” dedi.

BÖLGESİNDE LİDER ÜLKE TÜRKİYE

Yeni yılda Türkiye’nin yatırım yılı olacağını vurgulayan İsmail Aydın, 65. Hükümet bunun kararının verildiğini ve bu yüzden bütçede yatırımların yüzde 30’a yakın oranında artırıldığını net şekilde görldüğünün altını çizdi. İsmail Aydın, kamu yatırımlarıyla yetinilmeyeceğine işaret ederek, “Asıl Türkiye’yi zıplatacak ve bir adım öne geçirecek, sizlerin yapacağı işler ve yatırımlardır. Onun için Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi planlarınızı, hedeflerinizi asla ertelemeyin. 2017 iyi gelecek, 2017 her bakımdan ülkemiz için daha güzel günleri birlikte yaşayacağımız yıl olacak. 2017’de Türkiye, hem yatırım hem üretim hem istihdam hem de ihracat konularında bütün gayretini ve imkanlarını ortaya koyacak.” diye konuştu.

MÜCADELEMİZ ASLA HIZ KESMEYECEK

AK Parti Bursa Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. İsmail Aydın, 2016 yılında Türkiye’nin kötü günler geçirdiğini ifade ederek, “2016 yılının kısa bir değerlendirilmesi yapmak için toplandık. Türkiye olarak kötü bir yıl geçirdik. Başta 15 Temmuz darbe girişimcileri Türkiye’yi büyük bir kaosa sürüklediler. Kardeşi kardeşe düşmen etmeye çalıştılar. Başarılı olamadılar, Milletimiz yılmadı Milli İrade diyerek iradesine sahip çıkıp Büyük Türkiye ve 2023 hedefleri yolunda hainlere en büyük tokadı attı” şeklinde konuştu.

ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM

“Hem dünyada hem de ülkemizde çok önemli gelişmelerin yaşandığı bir yılı geride bırakıyoruz. 2016 yılı özellikle ülkemizin hafızasından silinmesi mümkün olmayan vahim olaylarla dolu bir yıl olmuştur.

Geride bıraktığımız yılda yaşanan en önemli olaylardan birisi 15 Temmuz darbe girişimiydi. Bu kalkışma halkımızın verdiği ikinci bir bağımsızlık mücadelesiyle hezimete uğratılmıştır. Bu mücadeleyi verirken milletinin bağımsızlığı için darbecilere göğsünü siper eden 242 vatandaşımız şehit düşmüş, 2 bin 797 vatandaşımız yaralanmıştır. Cumhuriyet tarihine geçen bu hain kalkışma ve bu hainlere milletimizin verdiği onurlu direniş unutulmayacak, unutturulmayacaktır. Ayrıca bölgemizde yaşanan sıcak gelişmeler, terör örgütlerinin ülkemizi tehdit eden eylemleri, toprak bütünlüğümüzü korumak adına sınır ötesinde askeri harekatı elzem hale getirmiş, bu kapsamda başlatılan “Fırat Kalkanı” operasyonuyla askeri güçlerimiz Suriye’deki terör örgütleriyle etkin bir mücadeleye girişmiştir. Bu yıl içerisinde meydana gelen bütün olumsuzluklara rağmen halkımız birlik ve beraberlik ruhunu kaybetmediğimizi, tek vücut bir şekilde dimdik ayakta olduğumuzu bütün dünyaya göstermiştir. Savaşların son bulduğu, herkesin korkmadan istediği gibi yaşadığı bir dünya umuduyla yeni bir yıla girmekteyiz. 2017 yılının bir önceki yılın olumsuzluklarını unutturarak barış ve huzur içinde geçmesi dileğiyle bütün vatandaşlarımızın ve Bursalı hemşerilerimizin yeni yılını tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve barış dolu nice yıllar diliyorum” ifadelerini kullandı.