Son Dakika Haberler

Nisan ayında ne yenir?

Nisan ayında ne yenir?
Okunma : 121 views Yorum Yap

Nisan ayının giriş yapmasıyla birlikte, Nisan ayında ne yenir sorusu sorulmaya başlandı. Mevsiminde yetişen sebze ve meyvelerle beslenmek istiyorsanız Nisan ayında ne yenir sorusunun cevabını bilmeniz gerekir. İşte Nisan ayında ne yenir sorusunun cevapları…

Nisan ayında ne yenir sorusunun cevabını merak edenler, genellikle meyve ve sebzeleri mevsiminde tüketmeyi seven insanlar tarafından çok fazla sorulur. Sağlıklı beslenmek içinse mevsiminde yetişen sebze ve meyvelerle beslenmek şarttır. Sizde eğer aylara göre beslenme şekillerini merak ediyorsanız ve nisan ayında ne yenir sorularını sormaya başladıysanız, sizler için araştırmış olduğumuz nisan ayında ne yenir sorusunun cevaplarını dikkatlice incelemenizi ve uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

İşte nisan ayında ne yenir sorusunun cevapları…

Nisan ayında hangi sebzeler tüketilmeli?

Sağlıklı beslenmek ve yaptığımız yemeklerin lezzetli olmasını istiyorsak mevsiminde yetişen sebzeleri seçmeliyiz. Ancak nisan ayında yenmesi gereken sebzeleri henüz bilmiyorsanız ve hangi sebzeler yenir diye soruyorsanız cevabınızı geciktirmeden verelim.

İşte nisan ayında yenmesi gereken sebzeler 

 1. Kuşkonmaz
 2. Enginar
 3. Taze bakla
 4. Havuç
 5. Roka
 6. Taze sarımsak
 7. Taze biberiye
 8. Taze nane
 9. Maydanoz
 10. Tere
 11. Taze kekik
 12. Pancar
 13. Taze soğan
 14. Bakla
 15. Pırasa

Nisan ayında tüketilmesi gereken sebzelerin yanında nisan ayında tüketilmesi gereken meyveler de önemli bir yer tutar. Nisan ayında tüketilmesi gereken meyvelerin ne olduğunu bilmiyorsanız, gelin birlikte göz atalım…

Nisan ayında hangi meyveler yenir?

1- Çilek
2- Çağla
3- Can eriği
4- Limon

Nisan ayında hangi balıklar yenir?

Besin besin değeri oldukça yüksek, vitamin ve mineral açıdan zengin olan balığın, özellikle de balık yağının kalp hastalıklarından psikolojik rahatsızlıklara kadar birçok hastalığa iyi geldiği belirtilirken, balıkların türlerine göre lezzetleri de değişse de, hangi balığın hangi ay tüketildiği de lezzeti etkilediği ifade ediliyor. Bizde faydalarından maksimum oranda faydalanmanız açısından hem de lezzetini doya doya alabilmeniz açısından sizlere nisan ayında tüketilmesi gereken balıkları açıklayacağız.

Nisan ayında mercan balığı tüketmek için uygun bir balıktır. Mercan, levrek, kırlangıç bollaşır.

Gümüş, mezgit, kefal, tekir, barbunya lezzetlidir.
Midye bu ay sonuna kadar lezzetini korur.
Zargana bu ayda da devam eder.