Son Dakika Haberler

Öğrenci Yurduna Görkemli Açılış

Öğrenci Yurduna Görkemli Açılış
Okunma : 172 views Yorum Yap

Orhangazi’de kaba inşaatı Orhangazi Belediyesi tarafından yapılan, kalan bölümü ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tefriş edilen Süleyman Şah Anadolu İmam Hatip Lisesi Orta Öğretim Öğrenci yurdu binası, önceki dönem Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, önceki dönem İçişleri Bakanı Efkan Ala, Bursa Milletvekilleri Zafer Işık, Refik Özen, Mustafa Esgin, Vildan Yılmaz Gürel, Atilla Ödünç, Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Ak Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Ak Parti ilçe başkanı Fahrettin Uludağ, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Orhangazi ve Bursa’dan gelen bürokratlar, STK temsilcileri ve çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleştirildi. Törenin açılış konuşmasını yapan Süleyman Şah Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Cüneyt Vardar, yurdun 180 öğrenci kapasiteli olduğunu belirterek, içinde konferans ve etüt salonları ile dersliklerin bulunduğu komplike bir tesis olan yurt binamıza katkı sunan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum dedi. Daha sonra kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ise Orhangazi’de orta öğretim yurt binası ihtiyacının bu bina ile giderildiğini ifade etti.

Çağlayan; Orhangazi kabuğunu kırıyor

Daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, daha önce Huzurevi olarak planlanan bu binanın sonraki süreçte ilçede bir huzursuzluk binası olarak anıldığını hatırlatarak, belediye olarak kaba inşaatının ardından binayı milli eğitim bakanlığına devrettik. Bakanlığımız ise toplamda 9 bin m2 kapalı alanı olan böylesine modern bir yurt binasını ilçemize kazandırdı dedi. Çağlayan Orhangazi’de artık kamu binası ihtiyacının neredeyse kalmadığını belirterek, devam eden Adliye binası ve önümüzdeki yıl yapılacak olan Emniyet Müdürlüğü binası ile kamu binalarımızın tamamını yenilemiş olacağız. Bununla birlikte halen devam eden iki okul inşaatının yanı sıra yeni 5 ayrı noktada okul alanı planlara işledik. Önümüzdeki günlerde buraları da milli eğitim bakanlığımıza devredeceğiz. Hedefimiz tüm ilçe genelinde tekli eğitime geçmek. Bu konuda belediye olarak biz elimizden gelen tüm desteği vermeye devam ediyoruz dedi. Daha sonra konuşan Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz ise kamu ile yerel yönetimin uyumlu çalışmasının sonucunda böyle güzel eserler ilçeye kazandırılıyor. Emeği geçen herkesi kutluyorum dedi.

Efkan Ala; Birlik ve beraberliğimizin gücü

Daha sonra söz alan önceki dönem İçişleri Bakanı Efkan Ala, ortaya çıkan bu eserlerin Ak Parti belediyeciliğinin eseri olduğunu belirterek, birlik ve beraberliğimiz her zaman bizim gücümüzü artıracak unsurlar dedi. Efkan Ala, Türk’ün gücünü tüm dünyaya her dönem gösterdiğini de belirterek, bizler dayanışma içinde olursak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey olamaz dedi.

Çavuşoğlu: Türkiye tarihinin en güçlü dönemini yaşıyor

Programda son olarak söz alan önceki dönem Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ise 2014 yılında yerel seçimlerden önce merkezi iktidar, Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin Ak Parti’den olmasının tüm şehirlere güç katacağına vurgu yaptıklarını hatırlatarak, bugün görüyoruz ki bu üçlü sac ayağı sayesinde Bursa’mızın her köşesine en iyi hizmetler yapılıyor. Eksiklerimiz, alt yapı ve üst yapılarımız birer birer tamamlanıyor dedi. Geçen haftadan beri bir çok eserin açılışını da yaptıklarını hatırlatan Hakan Çavuşoğlu, tüm bunların bir nedeni var. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında efsane olan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan. Onun gücü ve iradesi sayesinde hem ülkemizin tüm eksiklerini gideriyoruz hem de dünyaya Türk’ün gücünü gösteriyoruz dedi. El Bab Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonları ile Türkiye’nin ne kadar güçlü olduğunu ifade eden Hakan Çavuşoğlu, işte şimdi de üzerimize yeşil dolarlardan yaptıkları mermilerle saldırıyorlar. Bilinsin ki Türkiye tarihinin en güçlü dönemini yaşıyor. Bundan sonra daha da güçlenerek yolumuza devam edeceğiz dedi. Konuşmaların ardından ilçe müftüsü Yusuf Tuna dua yaptıktan sonra yurt binasının açılış kurdelası kesildi. Protokol üyeleri açılışın ardından yurt binasını gezip öğrencilerle sohbet ettiler. Açılış bitiminde ise davetlilere Orhangazi Belediyesi tarafından aşure ikramında bulundu.