Son Dakika Haberler

Okulların açılış zamanı değişti! İşte yeni tarih

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "İçinde bulunduğumuz durumda okulların açılması 1-2 hafta ertelenebilir ve öyle olacak. Okullar 3 Ekim tarihine kadar açılmış olacak. Biz de bu tarihe kadar atamaları tamamlayacağız" dedi.

Okulların açılış zamanı değişti! İşte yeni tarih
Okunma : 109 views Yorum Yap

Bilindiği üzere 15 Temmuz Darbe Girişimi sosyal hayatın her yönünü az da olsa etkilerken, bunlardan birisi de eğitim-öğretim alanı oldu. Ülkemizin geleceğine kasteden alçak darbe girişiminin ardından eğitimde de bir dizi düzenleme yapıldı. Bu düzenlemelerle birlikte okulların açılışının da ertelenmesi gündemde…

İşte 2016-2017 eğitim-öğretim dönemi açılış tarihi hakkında tüm ayrıntılar…

OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR?

Son günlerde milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren Okullar ne zaman açılacak? sorusu yanıt buldu. Açıklamayı ise Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptı. 19 Eylül Pazartesi günü açılması planlanan okulların açılış tarihi ertelendi.

BAKAN YILMAZ’DAN AÇIKLAMA

Okulların açılış tarihi olarak 19 Eylül belirlenmişti ama yeni yapılan açıklamayla ve OHAL nedeniyle bu tarihin Ekim ayına kaydırılması gündemde.

Konuyla iligili açıklama yapan İsmet Yılmaz, ‘İçinde bulunduğumuz durumda okulların açılması 1-2 hafta ertelenebilir ve öyle olacak. Okullar 3 Ekim tarihine kadar açılmış olacak. Biz de bu tarihe kadar atamaları tamamlayacağız’ dedi.

MEB’DEN RESMİ DUYURU BEKLENİYOR

Bu ifadelerin internette yer alması üzerine, “Okullar geç mi açılacak?” sorusu gündeme oturdu. Konuyla ilgili MEB’den resmi açıklama yapılması bekleniyor.

Okulların açılışının Ekim ayına kaydırılmasında etken neden darbe girişimi. Bunda özellikle OHAL ilan edildikten sonra MEB’de yapılan operasyonlar nedeniyle kapatılan okulların MEB’e bağlanması ve öğretmenlerin açığa alınma durumunun olduğunu konuşuluyor.

Kaynak: Haber 7