Son Dakika Haberler

Orhangazi AK Parti Gençlik Kolları otoyol ile köprüyü inceledi

Orhangazi AK Parti Gençlik Kolları Başkanımız Bilal ÖZBEY ile Yerel Yönetimler başkanımız Hilal Çağlayan Beşirik ‘in organize ettiği, inşaatı devam eden Gebze -Orhangazi-İzmir- Otoyolu ve Körfez Geçiş Köprüsü’nü inceledi.

Orhangazi AK Parti Gençlik Kolları otoyol ile köprüyü inceledi
Okunma : 164 views Yorum Yap

Orhangazi AK Parti Gençlik Kolları Başkanımız Bilal ÖZBEY ile Yerel Yönetimler başkanımız Hilal Çağlayan Beşirik ‘in organize ettiği, inşaatı devam eden Gebze -Orhangazi-İzmir- Otoyolu ve Körfez Geçiş Köprüsü’nü inceledi. Orhangazi AK Parti Gençlik Kolları Başkanımız Bilal Özbey, ve gençlik kolları yöneticilerinin katıldığı gezi Orhangazi’den başlayıp Samanlı Tüneli’ne kadar devam etti. Özbey ve teknik personel, otoyol güzergahı üzerinden Samanlı Tüneli’ni geçerek Körfez Geçiş Köprüsüne kadar inceleme yaparak ulaştı.

Daha sonra Körfez Geçiş Köprüsünün şantiye alanında toplantı salonunda projeyi yürüten firma yetkilileri ile bir araya geldiler. Projenin köprü etabını yürüten yapımcı firma yetkilileri ile yaklaşık 1 saat süren bir sunum gerçekleştirildi. Körfez Geçiş Köprüsünün orta açıklık bakımından dünyanın dördüncü büyük köprüsü olduğunu belirttiler.

Köprü şantiyesindeki sunumun ardından Orhangazi Gençlik Kolları Başkanımız Bilal Özbey ve yöneticileri, firma yetkilileri küçük bir gemi ile köprü ayaklarına kadar götürülerek burada incelemeler yapıldı. Özbey, otoyol projesinin Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük otoyol projesi olduğunu belirterek, proje sadece bölgenin değil, Türkiye’nin kaderini değiştireceğini belirtti.