Son Dakika Haberler

ORHANGAZİ BUSMEK Öğrencisi LGS’de 500 Tam Puan Aldı

ORHANGAZİ BUSMEK Öğrencisi LGS’de 500 Tam Puan Aldı
Okunma : 109 views Yorum Yap

LGS sonuçlarına göre Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (ORHANGAZİ BUSMEK) öğrencisi 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasında yer aldı.
Bursa Büyükşehir Belediyesinin en önemli eğitim hizmetlerinden bir tanesi olan ve elde ettiği başarılarla gençlerin geleceklerine olumlu anlamda yön veren BUSMEK, Liselere Giriş Sınavı’ndan da (LGS) büyük bir başarıyla çıktı. BUSMEK Büyükşehir Belediyesinin gençlerin geleceğine olumlu anlamda yön vermek, liselere ve üniversitelere hazırlıklarında yol gösterici olmak amacıyla hayata geçirdiği BUSMEK kursları, başarı çıtasını her yıl bir kat daha yükseğe taşıdı. Değişen sınav sistemlerine öğrencilerini en iyi şekilde hazırlayan ve uzman eğitici kadrosuyla eğitimlerine katkı sağlayan BUSMEK liselere hazırlık kursu alan öğrencilerin Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte BUSMEK’de öğrenim gören gençlerin başarısı, Orhangazi’yı gururlandırdı.
LGS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Orhangazi BUSMEK öğrencisi Konuralp Yüce üstün başarı göstererek 500 tam puanla Türkiye birincisi oldu ve Türkiye’nin en saygın liselerine yerleşme şansını yakaladı.