Son Dakika Haberler

Orhangazi Emniyet Müdürü ile beraber 167 polis uzaklaştırıldı!

Bursa'da Orhangazi , Yenişehir, Mudanya İlçe Emniyet Müdürleri'nin de aralarında bulunduğu 167 polis, görevden uzaklaştırıldı.

Orhangazi Emniyet Müdürü ile beraber 167 polis uzaklaştırıldı!
Okunma : 78 views Yorum Yap

Bursa’da MudanyaYenişehirOrhangazi İlçe Emniyet Müdürleri’nin de aralarında bulunduğu 167 polis, görevden uzaklaştırıldı. Haklarında yakalama kararı çıkarılan hakim ve savcılardan göz altına alınanların sayısı 45’e yükselirken, 12 hakim ve savcı ise aranıyor.

4 İLÇENİN ŞUBE MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI

İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde görevden uzaklaştırılan 8 bin 777 personel arasında Bursa‘da bulunan 167 polis de bulunuyor. MudanyaYenişehirOrhangazi İlçe Emniyet Müdürleri’nin de aralarında bulunduğu 167 polis görevden uzaklaştırıldı. Ayrıca, Bursa merkezde bulunan fakat görev verilmeyen şube müdürü konumunda 20 polisin daha olduğu öğrenildi.

45 HAKİM VE SAVCI GÖZALTINDA

Bursa’da, HSYK’nin talebi doğrultusunda Cumhuriyet Başsavcılığı‘nın yakalama kararı sonrası gözaltına alınan hakim ve savcı sayısı 45’e yükseldi. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı HSYK’nın talebi doğrultusunda, ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’, ‘cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek’ suçlarından haklarında yakalama kararı çıkarılan 57 hakim ve savcıdan 45’i lojmanlara düzenlenen operasyonlarla yakalanarak gözaltına alındı. 12 hakim ve savcının ise arandığı bildirildi.

DARBECİ SUBAYLAR ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Öte yandan Bursa‘da darbe teşebbüsü ile ilgili kendisini sıkıyönetim komutanı ilan eden Bursa İl Jandarma Komutanı Albay Yurdakul AkkuşBursa‘da bir dönem görev yapan eski Ağrı İl Emniyet Müdürü Bayram Coşkun’un da aralarında bulunduğu 13 subay ve astsubay, adliyeye sevk edildi.

“HERKES DEVLETİNE VE HUKUKUNA GÜVENSİN”

Bursa’da 167 emniyet mensubunun açığa alındığını açıklayan Bursa Valisi İzzettin Küçük, “Şundan herkes emin olsun; burası demokratik bir hukuk devletidir. Bunun manası şu delilsiz, bilgisiz, dedikoduyla, şunla, bunla hiç kimse işlem tesis edemez. Herkes devletine ve hukukuna güvensin. Asla taviz vermeyeceğiz. Şurada şu çıktı, burada bu çıktı gibi laflarla devlet hareket etmez. Tamamen belge ve delille hareket eder.” dedi.