Son Dakika Haberler

Orhangazi için biriz beraberiz

AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, AK Parti Orhangazi ilçe başkanı Mustafa Kaya ve Belediye Meclis üyesi Selahattin Çelik, CHP Orhangazi ilçe başkanlığını ziyaret etti.

Orhangazi için biriz beraberiz
Okunma : 138 views Yorum Yap

AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, AK Parti Orhangazi ilçe başkanı Mustafa Kaya ve Belediye Meclis üyesi Selahattin Çelik, CHP Orhangazi ilçe başkanlığını ziyaret etti.

CHP ilçe başkanı Hakan Turhan ve yönetim kurulu üyelerinin yanısıra il yönetiminde yer alan Orhangazili Nilüfer Aydın ve Melih Ersöz’ün ev sahipliği yaptığı ziyarette; siyaset adına samimi mesajlar verildi.

AK Parti heyeti Hakan Turhan başkanlığındaki CHP ilçe yönetimine ve il yönetimine giren Orhangazili CHP’lilere “hayırlı olsun” temennisinde bulundu. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden CHP’li Başkan Turhan, siyasilerin huzur istediğini ifade ederken, siyasilerin arasındaki samimi ortama kraldan fazla kralcı olan üçüncü kişilerin gölge düşürdüğünü söyledi. Turhan, siyaset öncesinden tanıdığı AK Partili isimlerin samimiyetine inandığını ve bundan sonraki sürecin daha samimi ve işbirliği içerisinde geçeceğini belirtti.

Turhan’ın açıklamaları üzerine konuşan AK Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya, 10 yıldır siyasi parti başkanlığı görevinde bulunduğunu ve diğer partilerin başkanları ile yaşadığı samimi hatıraları anlatarak, “Orhangazi’de siyaset aslında hiç gergin olmadı. Ben 10 yıldır CHP’de dördüncü başkanla çalışıyorum. İlçe başkanları sürekli iyi diyalog içinde oldu. Seçilmiş insanlarda sorun yok. Ancak çevrelerindeki alanda bulunan insanların çabaları zaman zaman geriyor. Bizim birbirimize karşı olan dilimiz gerçek diyalogumuzu yansıtıyor.” şeklinde konuştu.

Karşılıklı samimi görüşlerin ifade edildiği ziyarette CHP ilçe başkanı Turhan’ın tebrik konuşmaları da dikkat çekti. Yılbaşı akşamı ziyaretler sebebiyle Orhangazi’yi gezdiğini ifade eden Turhan, soğuk havaya rağmen Belediye ekiplerinin aralıksız çalıştığını gördüğünü ve ilçede neredeyse hiçbir yolun kapanmadığını söyleyerek Başkan Çağlayan ve ekibini tebrik etti. Turhan’ın ikini tebriği ise AK Parti’nin seçim çalışma disiplini için oldu. AK Parti’nin bilimsel seçim çalışması yürüttüğünü söyleyen Turhan, AK Parti’nin hem bölgesel teşkilatlanmasını hemde sahadaki çalışmalarını beğendiğini ifade ederek, emeği geçenleri tebrik etti.

Ziyaertte konuşan Milletvekili İsmail Aydın, dünyada AK Parti gibi oyunu arttırarak ilerleyen başka bir siyasi parti olmadığına vurgu yaparak, “7 Haziran seçimlerinden tüm AK Parti kadroları ders aldı. Tek duraksamamız da bu seçimler oldu. Bu süreçten sonra hepimiz kendimize çeki düzen verdik ve halkımızda 1 Kasım’da karşılığını verdi” diye konuştu.

Anayasa’nın da gündeme geldiği ziyarette; Aydın ve Turhan birlikte hareket etmek gerektiği görüşünde buluştu. Anayasanın halk için yeterli ve uygun olmadığını ifade eden Turhan, “Partiler ortak bir noktada buluşmalı ve referanduma gitmeden Anayasa değişmelidir. Çünkü artık halk da seçimden, sandıktan yoruldu” diye konuştu.

 

Orhangazi’ye hizmet ederken parti yada kişi ayrımı yapılmadığına vurgu yapan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, “Meclis toplantıları öncesinde gündemdeki konuları tartışmak üzere toplantılar düzenliyorduk. Burada Meclis’te grubu bulunan partilerin ilçe başkanları yada grup başkanları ile biraraya gelip, gündeme alınacak konularla ilgili görüşlerini alıyorduk. Ancak bu ortam suistimal edilmeye başlanınca durdurmak durumunda kaldık.” Dedi. Başkan Çağlayan, her toplantının gündeminin art niyet olmaması durumunda değerlendirmeye açık olduğunu ifade ederek, bu toplantıların yeniden başlatılacağını bildirdi. CHP Başkanı Turhan ise, çok yerinde ve doğru bir çalışma olduğunu söyleyerek, katılmaktan mutluluk duyacağını bildirdi.

Ziyarette, tüm siyasilerin ortak paydasının Orhangazi olduğunun altı çizildi. Bu kapsamda, Orhangazi adına birlikte hareket etmenin ilçede yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunmanın hem Orhangazi’ye, hemde ilçede siyaset yapanlara faydalı olacağına vurgu yapıldı. Her iki siyasi partinin temsilcilerininde sıcak yaklaşımlarda bulunduğu ziyaret, Orhangazi siyasetinin gelecekte daha samimi ve ılımlı ortamda geçeceğinin işareti oldu.