Son Dakika Haberler

Orhangazi Sahili Yaza Hazırlanıyor

Orhangazi Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Ekipleri, İznik Gölü Orhangazi Sahilinde yaz ayları öncesinde düzenleme ve temizlik çalışması başlattı

Orhangazi Sahili Yaza Hazırlanıyor
Okunma : 173 views Yorum Yap

Orhangazi Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Ekipleri, İznik Gölü Orhangazi Sahilinde yaz ayları öncesinde düzenleme ve temizlik çalışması başlattı. Tüm yıl boyunca düzenli olarak devam eden İznik Gölü Orhangazi sahilindeki temizlik çalışmaları yaz dönemi yaklaşınca kapsamlı hale getirildi.

KUMSAL YAZA HAZIRLANIYOR

Büyükşehir Belediyesi Ekipleri, İznik Gölü Orhangazi sahilinde kusal bölümünde detaylı temizlik çalışması yapıyor. Ekipler, Çamlık tesisleri ile göl arasında kalan alanda kumsalda da inceltme çalışması yapıyor. Cam kırıkları ve zararlı bitkilerden arındırılan kumsal, plaj haline getirilip hizmete sunuluyor.

ÇAMLIK İÇİNDE DE ÇALIŞMA YAPILIYOR

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin kapsamlı çalışmalarının yanı sıra Orhangazi Belediyesi ekipleri de Çamlık Tesisleri içinde temizlik ve bakım çalışması yürütüyor. Çamlık içinde kullanılmaz halde olan piknik masaları yenilenirken, zararlı bitkiler de ayıklanıyor.

YAZ AYLARI GÖL SAHİLİNDE DAHA TEMİZ OLACAK

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, yaz aylarında İznik Gölü Orhangazi sahiline her gün binlerce günübirlikçilerin geldiğini hatırlatarak, Göl sahilindeki tüm alanlarda özel bakım yürütüyoruz. Kumsalda yapılan çalışmaların yanı sıra, Çamlık tesisleri içinde de yeni düzenlemeler yapıyoruz. Bu çalışmalarımız bahar ve yaz döneminde aralıksız devam edecek dedi.