Son Dakika Haberler

Orhangazi TSO Yönetimi Vefa Salman’ı makamında ziyaret etti.

Orhangazi TSO Yönetimi Vefa Salman’ı makamında ziyaret etti.
Okunma : 113 views Yorum Yap

orhangazi-tso-yalova-baskanı

Odamız Yönetimi Yalova Belediye Başkanı seçilen Vefa Salman’ı makamında ziyaret etti.
Yapılan görüşmede, OSB dosyasında bulunan, alternatif bölgelerden, Süpürgelik mevkiinin, yeniden OSB alanı için önerilebileceği, ancak ön görülen arazinin büyük bir kısmının Yalova il sınırları içerisinde yer alması nedeniyle, bu konuda Yalova’da bulunan dinamiklerle hareket edilebileceği vurgulandı.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ a, OSB konusunda birlikte hareket ederek, dosyanın bu defa Yalova Belediyesi ve Yalova TSO ile birlikte tekrar değerlendirilip, Yalova Valiliği ile paylaşılabileceğini ifade ederek düşüncelerini paylaştı.
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “ Süpürgelikten Yalova’ya doğru olan bölgeyi, Orhangazi ve Yalova’nın temiz sanayi yatırımları için, nefes alacağı bir bölge olarak görüyoruz. Çünkü hem Yalova’da hem de Orhangazi’de bu tür yatırımlar için uygun arazi bulunamadığını hepimiz biliyoruz. Bu yatırıma da kesinlikle ihtiyaç olduğu şüphesiz bir gerçektir. İhtiyacımız olan, bacasız, temiz bir sanayi için bu bölge uygun bir yatırım alanı olabilir.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Ergün Efendioğlu ;“OSB, bölge için önemli bir yatırım alanı olacak, Yalova ve Orhangazi sınırında bacasız sanayinin varlığı, bölgenin gelişimi ve verimli toprakların zarar görmemesi için son derece önemli, bu nedenle ortak payda da hareket edebiliriz. Bu konuda yapılacak ortak çalışmalar bizleri son derece memnun eder” dedi.