Son Dakika Haberler

Örnekköy’de doğalgaz kazıları başladı

. Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın girişimleri ile yeni dönemin yatırım planına alınan Topselvi Mahallesi ile Örnekköy Mahallesindeki doğalgaz kazı çalışmalarında Örnekköy bölgesinde doğalgaz ana hat döşeme çalışmaları başladı.

Örnekköy’de doğalgaz kazıları başladı
Okunma : 143 views Yorum Yap

Orhangazi’ye bağlı Örnekköy Mahallesinde doğalgaz kazı çalışmaları başladı. Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın girişimleri ile yeni dönemin yatırım planına alınan Topselvi Mahallesi ile Örnekköy Mahallesindeki doğalgaz kazı çalışmalarında Örnekköy bölgesinde doğalgaz ana hat döşeme çalışmaları başladı.

İLK ETAPTA ANA HAT ÇEKİLİYOR

Orhangazi’deki doğalgaz kazı ve dağıtım lisansını elinde bulunduran Armagaz firması tarafından Örnekköy Mahallesinde Göl yolundaki Örnekköy Kavşağından başlayıp sanayi kuruluşlarını takiben Örnekköy mahallesinin çıkışına kadar olan yaklaşık 1600 metrelik bölümde doğalgaz ana hat çalışmaları yapılacak.

ANA ARTER ASFALT YAPILACAK

Doğalgaz ana hat çalışmalarının tamamlanmasının ardından ise yine Göl kavşağından Örnekköy içine kadar olan bölümde Orhangazi Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri asfalt çalışması başlatacak. Doğalgaz ana hat döşeme çalışmalarının pazartesi gününe kadar tamamlanması ve ardından da asfalt çalışmasının başlaması bekleniyor. Öte yandan doğalgaz firması daha sonraki süreçte ise mahalle içindeki bağlantı çalışmalarına başlayacak.

ÇAĞLAYAN; ÖRNEKKÖY’Ü YENİDEN PLANLIYORUZ

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Örnekköy Mahallesinin kendileri için son derece önemli olduğunu belirterek, Örnekköy Mahallemizde doğalgaz çalışmalarımızın ana hat döşemelerini başlattık. Ana hat çalışmalarımızı hızla tamamlayıp önümüzdeki hafta asfalt çalışmalarını yapacağız. Daha sonra doğalgaz çalışmalarımızı mahalle içinde bağlantıları yapacağız dedi. Başkan Çağlayan Örnekköy mahallesini çocuk parkları, park alanları, asfalt kaldırım ve parke çalışmaları ile tepeden tırnağa yenileyeceğiz dedi.