Son Dakika Haberler

Osmangazi meydan için yıkımlarını sürdürüyor

Daha önce bölgede 2 tane 4 katlı, 1 tane 3 katlı, 1 tane de 2 katlı binayı ve 2 tane de iş yerini istimlak edip yıkan Osmangazi Belediyesi, son olarak bir dükkanı daha yıktı

Osmangazi meydan için yıkımlarını sürdürüyor
Okunma : 108 views Yorum Yap

Daha önce bölgede 2 tane 4 katlı, 1 tane 3 katlı, 1 tane de 2 katlı binayı ve 2 tane de iş yerini istimlak edip yıkan Osmangazi Belediyesi, son olarak bir dükkanı daha yıktı. Bölgede kamulaştırarak yıkılan toplam bina sayısı 7 oldu. Yapılan kamulaştırmalar için toplam 7 milyon 200 bin TL`lik kaynak kullanılırken, bölgede toplam 2 bin metrekarelik alan elde edildi.

BÖLGE VİZYON KAZANACAK

Osmangazi`yi yıkarak güzelleştirmeye devam ettiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Projeyi hayata geçirebilmek için kamulaştırma yaptığımız binaları yıkıyoruz. Ancak gerek kentsel dönüşüm gerekse de kent meydanı projemiz yüksek bütçeli mega projeler. O yüzden dikkatli ve programlı bir şekilde ilerleme kaydediyoruz. Bursa Kent Meydanı`nın büyütülmesi konusunda değerli teknik adamlar ve mimarlar ile sürekli fikir alışverişi yaparak proje üretiyoruz. Osmangazi Belediyesi`nden itibaren meydanın altından geçen caddeyi de daha aşağı çekerek meydanı büyüteceğiz. Yeni oluşturacağımız meydanla bölge büyük bir vizyon kazanacak” dedi.

Başkan Dündar, kent meydanı projesinin yanı sıra Türkiye`ye model olacak Soğanlı kentsel dönüşüm projesi için de ilk kazmayı çok yakında vuracaklarını söyledi.