Son Dakika Haberler

Recep Altepe Binlerce Orhangaziliyle İftar Yaptı

İftar öncesinde Cumhuriyet Alanı’na gelen Belediye Başkanları Recep Altepe ve Neşet Çağlayan, tüm masaları dolaşarak vatandaşlarla sohbet ettiler. Bir çok vatandaş belediye başkanları ile fotoğraf çektirmek için yarışa girerken, iftar öncesinde dualar edildi, kuranı kerimler okundu.

Recep Altepe Binlerce Orhangaziliyle İftar Yaptı
Okunma : 73 views Yorum Yap

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Orhangazi Belediyesi, Cumhuriyet Alanında vatandaşlara yönelik bir iftar organizasyonu düzenledi. Alanda kurulan yüzlerce masa etrafında bir araya gelen yaklaşık 2 bin 500 Orhangazili hep birlikte iftar açtı.

MİLLETVEKİLLERİ DE KATILDI

Orhangazi alanında yapılan iftar programına Ak Parti Bursa Milletvekilleri İsmail Aydın, Cemalettin Kani Torun, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Ak Parti Orhangazi ilçe başkanı Mustafa Kaya, AK Parti İl yöneticileri ve ilçe yöneticileri, Büyükşehir Belediyesi’nin tüm bürokratları ile Orhangazi’den STK temsilcileri katıldı.

İKİ BAŞKANA BÜYÜK İLGİ VARDI

İftar öncesinde Cumhuriyet Alanı’na gelen Belediye Başkanları Recep Altepe ve Neşet Çağlayan, tüm masaları dolaşarak vatandaşlarla sohbet ettiler. Bir çok vatandaş belediye başkanları ile fotoğraf çektirmek için yarışa girerken, iftar öncesinde dualar edildi, kuranı kerimler okundu.

SIRADA VİZYON PROJELER VAR

İftar sonrasında söz alan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan Orhangazi’de bugüne kadar alt yapı ve üst yapı çalışmaları ile uğraştıklarını belirterek, sırada artık vizyon projeler var dedi. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan da bugüne kadar işin altyapı ve temel kısımlarıyla uğraşıldığını, artık şehri güzelleştirme, modernleştirme ve sosyal hayatı aktif hale getirme noktasındaki projeler birbirini takip edeceğini söyledi. Çağlayan, “Bizim bir sloganımız var: “Bursa Orhangazi’den başlar”. Büyükşehir Belediye Başkanımızın Orhangazi için duydukları hassasiyeti bundan sonraki süreçte de artan şekilde göreceğimize inanıyoruz” dedi.

 

ALTEPE; ORHANGAZİ İÇİN NE İHTİYAT VARSA GİDERECEĞİZ

İftar programında daha sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Orhangazi için ne ihtiyaç varsa gidereceklerini söyledi. Başkan Altepe, bütünşehir uygulamasının ardından 17 ilçenin 1070 mahallesine de hizmet götürmek için yoğun bir çaba içinde olduklarını hatırlattı. Orhangazi ilçe merkezini gerçek anlamda modern bir kent merkezine haline getirmek, kırsal kesimde üretimi desteklemek ve altyapının tümden yenilenmesine kadar her alanda faaliyet gösterdiklerini kaydeden Başkan Altepe, “İhtiyaç neredeyse biz oradayız. Orhangazi ilçe merkezinde altyapıyı büyük ölçüde tamamladık. Sebzeciliğin, meyveciliğin, zeytinciliğin desteklenmesi için destek veriyoruz. Sulanamayan tarlalar sulansın diye göletler yapıyoruz, sulama tesisleri yapıyoruz. Artık her alanda Büyükşehir Belediyesi var Orhangazi Belediyesi var” dedi. Orhangazi ilçesinde 50 milyon TL’lik alt yapı yatırımı ve 20 milyon TL’lik de yollara yatırım yapıldığını kaydeden Başkan Altepe, “Dünyanın en kaliteli altyapısı Orhangazi’de yapılıyor. Temiz içme suyu hatları, yağmur suyu hatları ve kanalizasyon hatları yapıldı. Yağmur suyu hattı daha Avrupa’nın birçok şehrinde yok hele Amerika’da hiç yok. Orhangazi’ye meydan kazandırıyoruz. 12 milyon lira verdik Marmarabirlik tesislerini satın aldık. Olmaz deniliyordu, Büyükşehir o kadar parayı ödemez diyorlardı. Oldu şimdi meydan ve kültür merkezi yapılıyor. Orhangazi için helali hoş olsun. Yine kale tesislerinde onaylar bitmek üzere. Göl sahillerinde çalışmalarımız sürüyor. Gemiyi koyduk şimdi tadilatı yapıldı, geziye uygun hale getirildi. Bizim tek amacımız var sizin mutluluğunuz” diye konuştu.