Son Dakika Haberler

Recep Altepe yaptıklarıyla tepki topladı

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı İsmail Kılıçarslan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye sert eleştiriler yöneltti.

Recep Altepe yaptıklarıyla tepki topladı
Okunma : 113 views Yorum Yap

İŞTE KILIÇARSLAN’IN O YAZISININ İLGİLİ BÖLÜMÜ!

‘Adaletin tecellisi’ diyorduk değil mi? Bence FETÖ’nün en tabandan en tavanına kadar her üyesi değişen miktarlarda ceza almalılar. Lakin elde kanıt, delil, bağlantı olmadan meseleyi bir ‘cadı avı’na çevirmenin de ‘adaletin tecellisi’ni olumsuz etkileyeceğini söylemeliyim. Sözgelimi ‘fırsat bu fırsat’ diyerek birilerinin ayağını kaydırmak için ‘bu FETÖ’cü’ denilmesinin önüne acilen geçmek gerekiyor. Bu hususta iki örnek vermek isterim.

İlk örneğimiz Bursa’dan gelsin. 1970’li yıllardan beri Milli Görüşçülüğü ile tanınan, Bursa’da binlerce delikanlının yetişmesine katkı sağlayan Şahin Arat ve Hüseyin Toprak ağabeyleri FETÖ ile mücadele kapsamında belediyedeki görevlerinden uzaklaştırmaya çalışıyorlar. Anlayacağınız, 17-25 Aralık sürecinden beri paralelle mücadelede açık ara en kötü belediye diyebileceğimiz Bursa Büyükşehir Belediyesi skandallarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Tabii, Bursa’nın mümbit topraklarına bu şahane ekimleri yapanı da uzakta aramayalım. ‘Darbeci olduklarını o gece anladım, bana ahmak diyebilirsiniz’ diyen biri vardı ya hani. İşte o. Fakat bu noktada çekirdekten Milli Görüşçü, Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın arkadaşı Başkan Recep Altepe’nin niçin bunları yaptığı da bir soru işareti olarak kalmaya devam ediyor.