Son Dakika Haberler

Samanlı Tüneli’ne ‘Orhangazi’ adı verildi

Tünelinin adının değiştirilmesini değerlendiren Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, bu yöndeki çalışmaların yaklaşık 4 ay önce başlatıldığını belirtti.

Samanlı Tüneli’ne ‘Orhangazi’ adı verildi
Okunma : 110 views Yorum Yap

Tünelinin adının değiştirilmesini değerlendiren Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, bu yöndeki çalışmaların yaklaşık 4 ay önce başlatıldığını belirtti. AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası ile ilçedeki meslek odalarıyla birlikte tünele ‘Orhangazi’ adının vermesi için yoğun çaba harcadıklarını söyleyen Çağlayan, ‘Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından birisi olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesinin en önemli noktalarından ve Türkiye’nin en uzun otoyol tüneline Osmanlı İmparatorluğu’nun ikinci padişahı olan, ilçemize de adı verilen Orhan Gazi’nin adının verilmesi bizleri çok mutlu etti. Bu ismin verilmesi Orhangazi’mize de çok yakıştı.” dedi.

Ulaştırma Denizlicik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın, Orhangazi’nin isim değişikliği konusundaki hassasiyetini yerinde bulduğunu ve talimat verdiğini hatırlatan Çağlayan, “Bakan talimatının ardından yasal çalışmalar kısa sürede tamamlandı ve isim değişikliği gerçekleşti. Bugün hepimizin gururu olan projede emeği olan tüm devlet büyüklerimize ve tünele ‘Orhangazi’ adının verilmesinde taleplerimizi geri çevirmeyen Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım’a bir kez daha teşekkür ediyoruz’ dedi.