Son Dakika Haberler

Şehit ve Gazi Aileleri İftar Yemeği

Şehit ve Gazi Aileleri İftar Yemeği
Okunma : 97 views Yorum Yap

DSC_0008

Ramazan ayını organizasyon ve etkinliklerle dolu dolu geçiren Orhangazi Belediyesi önceki akşam şehit ve gazi ailelerini bir araya getirdi. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın ev sahipliğindeki iftar programı Nadır Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Orhangazi’de yaşayan şehit aileleri, gaziler ve ailelerinin davet edildiği iftar yemeğine; Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer, Garnizon Komutanı Yzb. Ahmet Uzun. Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Emniyet Müdürü Ramazan Alıcı, Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Kaya, Askerlik Şubesi Başkanı Per.Üstğm.Gökhan Su, ve meclis üyeleri de katıldılar.

 

’Değerli ve önemlisiniz’

Ramazan ayının son günlerine yaklaşıldığını hatırlatan Çağlayan, ilçe yöneticileriyle istişare edip şehit ve gazi ailelerini bir araya getirmeye karar verdiklerini söyleyerek, ‘Sizler bizler için değerli ve önemlisiniz. İnşallah yaşamın her anında sizlerle birlikte, sizlerin sorunları ve talepleriyle, üzüntülü ve sevinçli anlarınızın paylaşımlarıyla beraber olacağız’ dedi.

IMG_1568 IMG_1469

‘Devlet yanınızda’

Orhangazi Kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer yemekte yaptığı konuşmada, şehit ve gazi aileleriyle beraber olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, ‘Şehitlerimiz bizler için son derece değerlidir. Onlar bu vatan toprakları için canlarını seve seve feda eden kişilerdir. Gazilerimiz de şehit yarısıdır. Onlarda bu vatan toprakları için canlarını feda etmekten çekinmemişler. Vatan için hizmet vermişler, cephelerde çarpışmışlar ve oradan Gazi olarak gelmişlerdir’ dedi.

Bugün başımız dik, hür ve bağımsız yaşıyorsak bunu şehit ve gazilerimize borçlu olduğumuzu anlatan Kaymakam Yurdaer, ‘Bugünü vatan toprakları için kendilerini feda etmekten çekinmeyenlere borçluyuz. Bu yüzden gazilerimiz ve şehit ailelerimiz için bize düşen ne görev varsa her zaman yapmaya hazırız. Devlet her zaman yanlarındadır’ dedi.

Yurdaer, şehit ve gazi aileleriyle bir araya gelinmesini sağlayan Belediye Başkanı Çağlayan’a teşekkür etti.

 

‘Her zaman hatırlanmak istiyoruz’

Organizasyon için Belediye Başkanı Çağlayan’a şehit aileleri adına teşekkür eden İlhan Özçelik, ‘Çok güzel bir tespitti bu. Biz her zaman hatırlanmak isteyen insanlarız. Bizi yalnız düğünlerde, bayramlarda, kandillerde değil de mümkünse her zaman hatırlayınız. Acılarımız paylaşıldığı zaman azalıyor’ dedi. 1991 yılında Cizre’de şehit olan Oktay Özçelik’in babası olan İlhan Özçelik yemekte oğlunun kardeşi için yazdığı şiiri okudu.

 

Hediyeler verildi

Yemek sonunda protokol üyeleri şehit ve gazi aileleriyle çay sohbeti yaptı. Nadır Sosyal Tesisleri’ndeki iftar programının ardından davetlilere Belediye tarafından hazırlatılan hediyeler verildi.