Son Dakika Haberler

Sokak Hayvanları İlgi Bekliyor

Sokak Hayvanları İlgi Bekliyor
Okunma : 140 views Yorum Yap

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi olan sokak hayvanları gündemden düşmüyor. Vatandaşlardan gelen bilgi ve şikayetler doğrultusunda sokak hayvanlarına yönelik birçok çalışma yapan Orhangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne en büyük destek ise hayvan severlerden geliyor.

Geçiş bölgesi olan Orhangazi’ye çevre il ve ilçelerden bırakılan başıboş hayvanlar sürekli takip eden ekipler, vatandaştan gelen ihbarları da dikkate alıyor.

Belediye ekipleri özellikle tehlike yaratması durumunda başıboş hayvanları topluyor. Aşıları ve bakımları yapılan hayvanlar kanun gereği alındıkları bölgeye bırakılıyor geri bırakılıyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin rehabilite ettiği insan hayatını tehdit etmekten kurtarılıyor. Sağlık açısından tehlikesiz olan hayvanlar sokaklarda özellikle çocukların doğal gelişimine katkı sağlıyor.

Hayvanları sokakta gören çocuklar sevgilerini paylaşıyorlar.

Sokak hayvanlarının da hayatın bir parçası olduğunu ifade eden ekipler, sokak hayvanlarının yiyecek bulmakta güçlük çektiği zamanlar olabildiğine dikkat çekerek, ‘Önlerine konacak bir tas su ve bir parça yiyecek onların hayatta kalmasına yetiyor.’ açıklaması yaptı.