Son Dakika Haberler

Sölöz de Mahalle Meclisi Toplantısı

Orhangazi Belediyesi’nin düzenlediği Mahalle Meclisi’nin önceki akşamki durağı Sölöz Mahallesi oldu.

Sölöz de Mahalle Meclisi Toplantısı
Okunma : 94 views Yorum Yap

Orhangazi Belediyesi’nin düzenlediği Mahalle Meclisi’nin önceki akşamki durağı Sölöz Mahallesi oldu. Sölöz Mahallesi sakinleri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve birim müdürleri halkın nabzını tuttu. Meclisin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Çağlayan, neredeyse tüm dış mahallelerinin sorunu haline gelen arazi yollarını ele aldı. Başkan Çağlayan konuşmasında ‘arazi yollarımızın stabilize edileceğini her zaman söylüyorum. Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanında istinat duvarı ihtiyacı olan yerler var. Bu ihtiyaçlar giderilerek sıkıntılar ortan kaldırılacak. Bazı yerlerde ise köprüler ile ilgili sıkıntılarımızın olduğunu biliyoruz. Arazi yollarında bulunan köprülerin bakım onarımının yada yeni yapı inşası bu yıl içerisinde yapılacak. Parke çalışmaları ile ilgili hiçbir problemimiz kalmadı. Zaman içerisinde bozulan parke veya bordürler var ise bunlarında ihalesi yapılıyor. Mart ayından itibaren bunlarında bakım onarımı yapılacak.

 

ÇİM SAHA, ÇAKIRLI VE NARLICA’DAN SONRA SÖLÖZ’DE DE YAPILACAK

Bir futbol sahası sözümüz vardı. Bu geçtiğimiz yıl yatırım programlarına alınmış ama şuanda Ortaköy ve Yeniköy’de çalışmalar yürütülüyor. Çalışmalarımız çoğu bitme aşamasına geldi. Sonraki aşamada Çakırlı, Narlıca ve Sölöz olarak devam edecek. Bu yıl yani içinde bulunduğumuz yıl içerisinde inşallah eski bulunan futbol sahamız yerine suni bir çim saha yapılmış olacak. Bir çok değerli futbolcuyu yetiştiren mahallemize yakışır bir saha olacak. Öte yandan Sölözspor kulübünün de bir çok ihtiyacını karşıladık, karşılamaya da devam edeceğiz. Mahalle gençlerimizin en güzel imkanlarda spor yapmasını sağlamak bizlerin vazifesidir. Bizlerin arzusu bizim kulübümüzde oynayan tüm sporcuların bizlerin mahallesinden olmasıdır. Keşke bu böyle olsa inanın bizlerin bütün arzusu budur. Gençlerimiz ile alakalı ne sorun varsa hepsi için çözüm olacağımızı da buradan söylüyorum.

 

İHTİYAÇ SAHİBİ OLAN AİLELERİMİZİN YANLARINDA OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

Sosyal yardımlarımız buradan bize muhtarlarımız ama teşkilatımız ama belediyemiz tarafından ulaşılan ihtiyaç sahibi ailelerimizin zor günlerinde yanlarında olmaya çalışıyoruz. Evde sağlık hizmetlerimiz vasıtasıyla da hastalarımızın bu noktadaki taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Orhangazi’de başladığımız dış mahallelerimizde de yavaş yavaş yaymaya çalıştığımız bir hizmetimizde var bu sürede. Sosyal yardımdan konu açılınca söylemek istedim. Evde yalnız yaşayan yada evinde bir şekilde beklentisi bulunan ailelerimizin ev temizlikleri olsun, diğer evde bakım görevleri olsun artık tüm bunları Orhangazi Belediyesi karşılıyor. Bu noktada varsa akrabalarınızdan komşularınızdan 65 yaş üstü olmasına gayret gösteriyoruz. Bu noktada ailelerimizin taleplerini karşılamaya hazırız. ‘şeklindeki ifadelerine yer verdi.

 

VATANDAŞLARIMIZIN SÖYLEDİKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ

Mahalle meclislerinde önemli olan halkın önerileri, istek ve talepleri olduğuna dikkat çeken Çağlayan, yaşamlarındaki hizmet noktasında her konunun muhatabının burada olduğunu söyledi.

 

CAMİ VE MEZARLIKLARA DÜZENLEME

Çağlayan, dış mahallelerde ki mezarlıkların düzenlemeleri ve istinat duvarlarının yapılmaya başlandığını bildirerek, mahallelerde bulunan camilerinde ihtiyaçlarının karşılanacağını belirtti.

 

YASADAKİ BOŞLUK EN KISA SÜREDE DOLDURULACAK

Mahalle sakinleri, tüm dış mahallelerin sorunu olan zeytin bahçelerinin korunamaması konusunu ele alan Başkan Çağlayan, bu konuda belediyenin yetkisi olmadığını olası bir problemde çözüm üretemediklerini bununda yasadaki boşluktan kaynaklandığını söyledi. Başkan Çağlayan, bu boşluğun en kısa sürede masaya yatırılarak çözüm süreci için start verileceğini bildirdi. Ne kadar uyarılar yapılsa da bunun önüne geçilemediğini de söyleyen Çağlayan, özellikle küçükbaş hayvan sahibi olan hayvancıları bu konuda daha duyarlı olmaya davet etti. Meclis işlenen konular ardından yerini hoş sohbetlere bıraktı. Çağlayan bir süre daha vatandaşlar ile görüştükten sonra meclisi sonlandırarak katılım gösteren Sölöz Mahallesi sakinlerine teşekkür etti.