Son Dakika Haberler

Süleyman Soylu Kadıoğlu’na Teşekkür Belgesi Verdi

Süleyman Soylu Kadıoğlu’na Teşekkür Belgesi Verdi
Okunma : 299 views Yorum Yap

Orhangazi’nin yetiştirdiği önemli değerlerden olan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu’na, Uluslararası Göç Filmleri Festivali kapsamında düzenlenen kapanış töreninde teşekkür belgesini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu takdim etti.
Bakan Soylu ödül töreninde: “Aydın bey bizim uyum dairemizin başkanı. Uyum dairesi şu demektir gelen göçmenlerin buradaki yaşantıya uyumlaştırılması. Eğitim, sağlık ve hayatın diğer branşlarında. Uyum dairemiz olarak dünyada olmayan örnekleri ortaya koyuyorlar. Bizim elimize çok önemli veriler veriyorlar. Her kesimden kişileri tanımak için gayret sarf ediyorlar. Yaptıkları işi de seviyorlar. Bazen sağlıklarına maliyet verse de… Kendilerinden memnunuz, teşekkür ediyoruz. Bu film festivali fikri için de ayrıca kutluyoruz.” şeklinde konuştu.
Kadıoğlu ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile: “Bir göçmenin yüzündeki anlam dolu ifadeleri, yaşanmışlıkları ve duyguları bize yansıtan; Uluslararası Göç Filmleri Festivalimiz ve gerçekleştirdiğimiz Uyum Faaliyetlerimizde bizlere sonsuz desteğini sunan Sn. Bakanımız Süleyman Soylu’ya sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum.” dedi.