Son Dakika Haberler

Suriyelilere Türkçe kurs verilecek

Suriyelilere Türkçe kurs verilecek
Okunma : 115 views Yorum Yap

Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü vasıtası ile Orhangazi’de yaşayan Suriyeli vatandaşlar için Türkçe okuma ve yazma kursları açacak. 

halk_egitimde_yaz_donemi_kurs_programi_belli_oldu

Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü vasıtası ile Orhangazi’de yaşayan Suriyeli vatandaşlar için Türkçe okuma ve yazma kursları açacak. 15 Ağustos ile 15 Eylül tarihleri arasında açılacak kurs öncesinde Halk Eğitim Müdürlüğü Suriyeli vatandaşların sayıları ve yaş aralıkları ile ilgili çalışmasını başlattı.

Orhangazi Kaymakamlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü vasıtası ile Suriyeli vatandaşlara yönelik Türkçe Okuma ve Yazma Kursları açacak. Suriye’deki Esed zulmünden kaçarak Türkiye’ye gelen Suriyelilerden Orhangazi’ye yerleşen yaklaşık 50 aile ve toplamda 120 kişiye yakın Suriyeli vatandaşa yönelik açılacak olan Türkçe Okuma ve Yazma kursları farklı yaş kategorileri ve farklı kademelerde açılacak. Orhangazi Halk Eğitim Müdürlüğü vasıtası ile 15 Ağustos ve 15 Eylül tarihleri arasında kurslar verecek. Orhangazi HEM Müdürlüğü ilçe genelinde yaşayan Suriyeli vatandaşların sayıları ve yaş aralıklarının tespiti sonrasında kursların açılacağı kategoriler belirlenecek.