Son Dakika Haberler

Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı.

Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı.
Okunma : 101 views Yorum Yap

TEMMUZ MECLİSİ (1)

Orhangazi Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı geçen ay İmar Komisyonuna gönderilen Gedelek Kırsal Meskun Yerleşim Alanının genişletilmesi talebi ile ilgili madde ile başlandı. Belediye İmar Komisyonu tarafından, aynı konuda Büyükşehir Belediyesi’nin gelecekte bir çalışması olacağı gerekçesi ile bugün itibarı ile Gedelek’in yerleşim alan sınırının genişletilmesi maddesi oy birliği ile reddedildi.

 

Bazı hizmetlerin süresi 3 yıla uzatıldı

Belediye Meclisinin Temmuz ayı oturumunda daha önce 1 yıl süreli olarak ihaleleri yapılan Çöp Atık Toplama İşi Hizmet Alımı ile Park-Bahçe Bakım Temizlik ve Sulanması İşlerinin 3 yıllığına yapılması görüşüldü. Bu madde mecliste oy birliği ile kabul edilirken, Orhangazi Belediyesi ile Taşınabilir Pil Üreticileri Arasında atık pil toplama protokolü imzalanması için Başkan Neşet Çağlayan’a yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

TEMMUZ MECLİSİ (7)

Sulama müjdesi

Mecliste daha sonra ise Memur Dolu Kadro Derece Değişikliği yapılması ile yine aynı konuya bağlantılı olarak Memur Boş Kadro Derece Değişikliği yapılması hususu oy çokluğu ile kabul edildi. Orhangazi Belediyesinin hesaplarına haciz ve bloke işlemi yapılmaması amacıyla kamuya tahsisli hesap olduğuna dair karar alınması konusu da oy birliği ile kabul edildi. Mecliste daha sonra Orhangazi Pompajlı Sulama Tesislerinin sulama ücret tarifesinin belirlenmesi maddesinde ise Başkan Neşet Çağlayan daha önce geçmiş belediye yönetimi tarafından lav edilen kendilerinin ise çiftçinin mağdur olmaması için yeniden tamir ve bakımını yapıp DSİ ile protokol ile yeniden hizmete soktukları sulama kanallarına su verilmeye başlandığını ve bunların ücret tarifelerinin de meclis tarafından belirlenmesi gerektiğini belirtti. Sulama ücretleri ile ilgili olarak ise tarifenin belirlenmesi için konu Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

TEMMUZ MECLİSİ (12)

Yeni birim; Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü

Mecliste daha sonra temizlik işleri müdürlüğünden veteriner işleri müdürlüğüne ödenek aktarılması hususu, Moloz Taşınması işi için ücret tarifelerinin belirlenmesi Plan Bütçe Komisyonuna havale edilirken Orman Vasfını yitirmiş bazı arazilerin rayiç bedeli karşılığında belediye adına tapularının alınması oy birliği ile kabul edildi. Temmuz meclisinde ayrıca Belediye bünyesinde ilk kez Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü birimi oluşturulması oy çokluğu ile kabul edildi. Şahintepesi mevkii ile Hürriyet Mahallesindeki bir alan için plan değişikliği konusu İmar Komisyonuna havale edildi. Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği ile belirtilen fırınlar hakkında yapılaşma hükümleri ile farklılık göstermesi neticesinde oluşan uyuşmazlıklar sebebi ile imar değişikliği yapılması yine imar komisyonun havale edildi. TOKİ 3.Etapta yer alan Orhangazi Belediyesi’ne ait dairelerin satışı konusunda Encümene Yetki verilmesi oy birliği ile kabul edilirken, kapalı alanlarda yapılacak olan ilaçlama işi için ücret tarifesi belirlenmesi de plan ve bütçe komisyonuna gönderildi.

TEMMUZ MECLİSİ (10)