Son Dakika Haberler

Top Bakanlıkta

Orhangazi Belediyesi’nin Hürriyet Mahallesinde bulunan Stadyum ve Kapalı Spor Salonu’nun kaldırılıp başka bir yerde inşa edilmesi ve bu alana Park ve Sosyal tesis inşa edilmesi ile ilgili olarak Belediye Başkanı Neşet Çağlayan dün Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ile bir araya geldi.

Top Bakanlıkta
Okunma : 92 views Yorum Yap

Orhangazi Belediyesi’nin Hürriyet Mahallesinde bulunan Stadyum ve Kapalı Spor Salonu’nun kaldırılıp başka bir yerde inşa edilmesi ve bu alana Park ve Sosyal tesis inşa edilmesi ile ilgili olarak Belediye Başkanı Neşet Çağlayan dün Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ile bir araya geldi. Başkan Çağlayan Kapalı Spor Salonu ve Stadyumun kaldırılmasının yanı sıra, yeni bir suni çim saha yapılması konusunu Bakan Çağatay Kılıç’a dosya halinde sundu. Bakanlık teknik personeli önümüzdeki günlerde Orhangazi’ye gelip adı geçen yerlerde inceleme yapacak. Başkan Neşet Çağlayan ayrıca Ankara ziyareti esnasında eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile de bir araya geldi.

 

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Ak Parti Bursa Milletvekilleri İsmail Aydın ve Hüseyin Şahin ile birlikte AK Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya, Yenişehir, İznik, Gürsu ve Mustafa Kemalpaşa Belediye Başkanları ile birlikte dün Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile bir araya geldiler. Belediye Başkanları ilçelerindeki spor yatırımları ile ilgili Bakan Çağatay Kılıç’a birer sunum yaptılar.

GÜNDEM KAPALI SPOR SALONU VE STADYUMUN KALDIRILMASI

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ile yaptığı görüşmede Orhangazi’de Hürriyet Mahallesinde bulunan ve daha önce de kaldırılması gündeme gelen Stadyum ve Kapalı Spor Salonu konusundaki rapor ve dosyasını bakana sundu. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan bakan Kılıç’a stadyum ve kapalı spor salonunun kaldırılıp bir başka noktaya inşa edilmesi ve hürriyet Mahallesindeki bu alanın park ve sosyal tesis olarak düzenlemesi talebini iletti.

SUNİ ÇİM SAHA TALEBİ

Başkan Neşet Çağlayan, Gençlik ve Spor Genel Müdürü ve Bakanlık müsteşarlarının da hazır bulunduğu görüşmede ayrıca Orhangazi’de Göl Spor Tesisleri bölgesine yeni bir suni çim saha talebini de bakanlığa iletti.

TEKNİK PERSONEL İNCELEME İÇİN GELECEK

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ile yapılan görüşme konusunda açıklama yapan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, stadyum ve kapalı spor salonunun kaldırılması hususunun bakanlığa sunulduğunu belirterek, bu konuda bakanımız Müsteşar düzeyinde talimat vererek inceleme yapılmasını istedi. Önümüzdeki günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan gelecek olan teknik elemanlar inceleme yapıp raporunu bakanımıza sunacak ve bu konuda da çalışmaları başlatmış olacağız dedi.

TBMM’DE ÇEŞİTLİ GÖRÜŞMELER

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan daha sonra milletvekilleri ile birlikte TBMM’ye geçerek burada Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konuşma yaptığı haftalık grup toplantısına katıldı. Başkan Çağlayan grup toplantısı sonrasında bazı bakan ve milletvekilleri ile de çeşitli görüşmeler yaptı.