Son Dakika Haberler

Türkiye'yi karıştıran milyonlarca Euro'luk vurgunda yakalanmıştı… Detaylar ortaya çıktı

Türkiye'yi karıştıran milyonlarca Euro'luk vurgunda yakalanmıştı… Detaylar ortaya çıktı
Okunma : 56 views Yorum Yap

 ADANA’da 4 milyon 795 bin Euro’luk soygunun firari şüphelisi dün gece Fatih Aksaray’da ’Gece Kartalları’ olarak bilinen bekçiler tarafından yakalandı.


Türkiye'yi karıştıran milyonlarca Euro'luk vurgunda yakalanmıştı... Detaylar ortaya çıktı

İstanbul Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı görev yapan bekçiler dün gece şüphelilere yönelik Aksaray Meydanı’nda Genel Bilgi Tarama (GBT)’sı yapmaya başladı. Saat 21.30 sıralarında bekçiler davranışlarından şüphelendiği bir kişiyi de durdurarak kimlik istedi.

DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI

Mahmut Ç. adına düzenlenen sahte kimliği polis ekiplerine veren şüpheli Aksaray’a bir eğlence mekanında gitmek istediğini söyledi. Ekipler, sahte kimliği belirleyerek şüpheliyi gözaltına aldı.

Bekçiler, Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinden destek isteyerek şüpheliyi Aksaray Polis Merkezine getirdi. Polis merkezinde parmak izi alınan şüphelinin gerçek kimliğinin Mehmet Emin G. olduğu tespit edildi. Mehmet Emin G.nin yapılan detaylı incelemesinde, Adana 5.Sulh Ceza Hakimliği tarafından ’5411 Sayılı Bankacılık Kanununa Aykırılık’ suçundan arandığı ortaya çıktı. Bekçiler Mehmet Emin G.nin üst aramasında 30 bin 915 lira, cep telefonu ve sim kartı ele geçirdi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli Adana’dan gelen Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

25 HAZİRANDAN BERİ ARANIYORDU

25 Haziranda Adana Yüreğir ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Karataş Bulvarında bulunan lojistik ve güvenlik hizmeti veren bir firmanın transferini yaptığı 4 milyon 795 bin Euro, şirketin 6 yıllık güvenlik müdürü tarafından çalınmıştı. Hırsızlık olayıyla ilgili firari olarak aranan Mehmet Emin G.nin de olaya karıştığı ve firmanın güvenlik müdürü Burak Ekincinin eşinin bir akrabası olduğu ortaya çıktı.

Türkiyeyi karıştıran milyonlarca euroluk vurgunda yeni gelişme Biri daha yakalandı...

Kaynak: Hürriyet