Son Dakika Haberler

TSE Yetkililerinden Çağlayan’a Ziyareti

TSE Yetkililerinden Çağlayan’a  Ziyareti
Okunma : 113 views Yorum Yap

DSC_0531

Türk Standartları Enstitüsü Bursa İl Koordinatörü Mustafa Kahraman, Kalibrasyon Müdürü Mustafa Ekin ve Araç Proje Müdürü Hakan Karaçengel ile birlikte Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ı makamında ziyaret etti.

TSE yetkilileri, Belediye tarafından yapılan hizmetlerin standartlar doğrultusunda sürdürülmesi için her zaman göreve hazır olduklarını söyledi.

TSE İl Koordinatörü Mustafa Kahraman yapılacak ihalelerde dahi şartnamede TSE standarlarına uygunluk şartı konulması durumunda işlerin çok daha uygun ve sorunsuz yürüyeceğini ifade etti. Altyapı ihalesinde mevcut madde konulsaydı daha sorunsuz bir işleyiş olacağının da altını çizen Kahraman, ‘Ülkenin belirlediği standartlar var. Bunu yürüten ve denetçisi olan bir kurum varken bundan herkesin faydalanması gerekir’ dedi. Kahraman, sadece denetleme değil, personel eğitimi, asansör denetimleri gibi konularda da istifade edilebilinecek bir kurum olan TSE’nin ziyaretlerini sürdüreceğini söyledi. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ise bundan sonraki  çalışmalarda hassasiyet gösterceklerini ve TSE ile işbirliği içerisinde olacaklarını söyledi.