Son Dakika Haberler

TVden sipariş verdiği telefonun yerine armut çıktı

Muştak Aydın isminde yurttaş, tv reklamında görerek sipariş verdiği telefonun kutusunu açtığında büyük bir şaşkınlık yaşadı.

TVden sipariş verdiği telefonun yerine armut çıktı
Okunma : 23 views Yorum Yap

Muştak Aydın isminde yurttaş, tv reklamında görerek sipariş verdiği telefonun kutusunu açtığında büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Tatvan Lisesi’nde tahsil gören oğlunun TV’de görüp almasını istediği telefonu sipariş eden baba Muştak Aydın, telefon diye gelen kutunun içinde oyuncak telefon ve armut çıktığını söylemiş oldu. Yaşanmış olan olayın kendisini oldukça incittiğini ifade eden Aydın, paranın derdinde olmadığını, fakat kutuda armut gönderilmesinin oldukça kırıcı ve alaycı bir durum bulunduğunu söylemiş oldu.

Mevzu hakkında İHA muhabirine izahat meydana getiren Aydın, lüzumlu bölgelere yakınma dilekçesi verdiğini belirterek, “Tatvan Lisesi’nde okuyan oğlum televizyonda görmüş olduğu bir telefonu sipariş etmemizi istedi. Biz çocuğumuzu kırmayarak bu telefonu istettik. Aradan birkaç gün geçtikten sonrasında PTT’ye paketim geldi. Paketi açtığımda büyük bir şaşkınlık yaşadım. Telefon oyuncak olduğu benzer biçimde yanında da armut göndermişler. Ben buradan yurttaşlarımıza sesleniyorum. TV’den görmüş olduğunuz reklamlara güvenip de bu şeklinde cihazları kesinlikle almayın. Benim kişisel görüşüm bu işi yapanlar kesinlikle şebekedir. Ben bu insanların haksız yere elde etmiş olduğu kazançlarını kınıyorum. Çocuğum bu telefon parasını kazanmak için bir ay süresince soğuk havaya karşın patates tarlasında çalışmıştır. Buradan elde etmiş olduğu kazancı bu telefona göndermiştir. Bu telefon parasını onlara zehir zıkkım ediyorum. İnşallah utanırlar da bu tür işleri tekrar yaparak insanların onurlarını incitmezler” dedi.

Kaymakamlık bünyesindeki Tüketici Hakları’na müracaat yaptıklarını özetleyen Aydın, şöyleki konuştu:

“Sağolsun destek oldular. Benim aslolan kırıldığım nokta, değerlerimizle oynamalarıdır. Doğrusu telefon oyuncak gelmiş çokta mühim değil fakat onun yanında armut göndermeleri ne anlama geliyor? Nereye müracaat etmemiz gerekiyorsa hakkımızı arayacağız. Telefonu aldığımız firmayı aradığımızda yanıt vermiyorlar. Fakat başka bir numaradan aradığımız vakit derhal ‘Telefon siparişimi vereceksiniz?’ şeklinde soruyorlar. Bende bunun üstüne kendilerine oyuncak telefon ve armut gönderdiklerini söyledim. Fakat dinlemeden telefonu kapatıyorlar. Kendi telefonumdan oldukca kez aramama karşın hem telefonu açmıyorlar hem de geri dönüş yapmıyorlar. Bir yurttaş olarak şunu dile getirmek isterim, televizyonlarda meydana getirilen bu tür reklamlara kesinlikle güven etmeyin. Bundan dolayı insanları kandırıyorlar. Esasen alırlarsa da benim şeklinde pişman olacaktır.”

TV’lerde çıkan bu tür reklamların denetim altında olup olmadığını da merak ettiğini vurgulayan Aydın, bu mevzuyu lüzumlu her yere yakınma edeceğini sözlerine ekledi.

Bunlarda İlginizi Çekebilir