Son Dakika Haberler

Yalova Sütlüsü dualarla açıldı

Yalova Sütlüsü dualarla açıldı
Okunma : 146 views Yorum Yap

 

yalova

Dün öğlen saatlerin de yapılan açılış törenine Bursa Milletvekili İsmail Aydın,Orhangazi Kaymakamı M. Selman Yurdaer, Belediye başkanı Neşet Çağlayan, Belediye meclis Üyesi Temsilcileri, Ak Parti İlçe BaşkanıMustafa Kaya, CHP İlçe Başkanı Mehmet Dalyan, eski Belediye Başkanlarından Yusuf Korkusuz ve çok sayıda Orhangazili katılım gösterdi. Semazenlerin tavafıyla başlayan açılış töreni ilçe protokolü ve Orhangazililerden büyük ilgi aldı. Açılış öncesi Yalova Sütlüsü tatlısının mucidi olan Ömer Koyuncu, bir konuşma yaptı. Konuşmasında Yalova Sütlüsü’nü Orhangazililer ile buluşturan Fatih Bahar’a ve Ömer Faruk Kaya’ya teşekkür ederek, katılımlarından dolayı Orhangazililere ve ilçe protokolüne teşekkür etti. Tatlının özel bir yapım olarak patentli olduğunu ifade eden Koyun’cu tatlıyı yiyecek olanlara afiyetler diledi.

yalova-sütlüsü

Semazenler büyük ilgi gördü

Açılış öncesi semazenlerin sahne aldığı tören ilçe sakinleri tarafından büyük ilgi gördü. Semazenlere ilgi gösteren vatandaşlar cep telefonlarıyla anı ölümsüzleştirmek için birbiriyle yarıştı. Muhteşem yapılan açılış törenini ise herkesin severek şiirlerini dinlediğ iGazeteci-Yazar Temirağa Demir sundu.

 

Protokol tatlıya hayran kaldı

İsminde de belirtildiği gibi bol süt ve tereyağı kullanılarak yapılan Yalova Sütlüsü’nü tadan İlçe protokolü tatlıya hayran kaldığını söyledi. Yalova Caddesi üzerine açılan Yalova Sütlüsü her şeyiyle endeksli olarak muhteşem hizmet anlayışıyla tüm Orhangazililere hizmet vermeye başladı. Elit bir mekânda Yalova Sütlüsü’nü Orhangazililer ile buluşturan Fatih Bahar ve Ömer Faruk Kaya, fiyatların ise uygun olduğunu sözlerine ekleyerek, tüm Orhangazilileri yeni açılan mekânlarına beklediklerini söyledi.