Son Dakika Haberler

Yeni Hastane Ramazandan önce hizmette

Orhangazi’de yapımına iki yıl önce başlanan Yeni Orhangazi Devlet Hastanesi’nde yapımcı firma hastanenin devrini önümüzdeki hafta il Sağlık Müdürlüğü’ne yapıyor.

Yeni Hastane Ramazandan önce hizmette
Okunma : 104 views Yorum Yap

Orhangazi’de yapımına iki yıl önce başlanan Yeni Orhangazi Devlet Hastanesi’nde yapımcı firma hastanenin devrini önümüzdeki hafta il Sağlık Müdürlüğü’ne yapıyor. Hastanenin mayıs sonuna kadar hizmete gireceği açıklandı. Hedef, Ramazan ayı girmeden yeni hastaneyi devreye sokmak.

Orhangazi Devlet Hastanesi’nde geri sayıma geçildi. Yapımına mart 2014’de başlanan ve 2 yıl gibi bir sürede tamamlanan yeni Orhangazi Devlet Hastanesi, mayıs ayı sonunda hizmete giriyor. Çevre düzenlemesi çalışmalarının devam ettiği yeni Devlet Hastanesi için mayıs ayı sonunda bir de açılış töreni düzenlenecek.

RAMAZAN AYINDAN ÖNCE HİZMETTE

Sağlık Bakanlığı tarafından, Orhangazi Belediyesi tarafından tahsis edilen 30 bin m2’lik bir alanda yaklaşık 14 bin m2 kapalı alan olarak inşa edilen yeni Devlet Hastanesi’nin Ramazan ayından önce mutlaka hizmete gireceği ve mevcut hastanenin taşınma işleminin mayıs ayının ikinci yarısı ile birlikte başlayacağı kaydedildi.

SAĞLIK BAKANI AÇACAK

Öte yandan yeni Devlet Hastanesi ile ilgili açılış töreni için ise farklı tarihler konuşuluyor. Sağlık Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu’nun yanı sıra bakanlar ve milletvekillerinin de katılacağı yeni Devlet Hastanesi binası için düzenlenecek olan açılış töreninin 19 Mayıs olarak planlandığı, planlamanın değişmesi halinde mayıs ayının sonunda açılış töreninin gerçekleştirilmesi düşünülüyor.

HAFTAYA TESLİMİ YAPILIYOR

 

Öte yandan yeni Devlet Hastanesinin inşaatını yürüten yüklenici firmanın önümüzdeki hafta sonuna kadar mevcut hastane inşaatının teslimini İl Sağlık Müdürlüğü’ne yapacağı kaydedildi. Hastanenin mobilya tefrişatının önümüzdeki hafta yerleştirilmeye başlayacağı kaydedildi. Hastanenin cihazlarının montajının da ay sonuna kadar tamamlanacağı kaydedildi.