Son Dakika Haberler

Yeni yol yapılacak

Yeni yol yapılacak
Okunma : 85 views Yorum Yap

3777817954

Orhangazi’de 1586 konutun yer aldığı TOKİ bölgesine giden yolun hastane arsası içinde kalmasından dolayı kapatılması üzerine gözler yeni yapılacak yola çevrildi. Orhangazi Belediyesi, kapatılan yolun hemen altından yeni bir yol yapılması için çalışma başlatıyor. Yol ile birlikte altına da bir istinat duvarı örülecek. Böylece TOKİ’nin yol sorunu çözülmüş olacak.

Orhangazi’de Arapzade Mahallesi, Hastane yolu üzerinden TOKİ’ye kadar ulaşan yolun hastane arsası içinde kalması nedeniyle kapatılması üzerine vatandaşlar Tekke Cami bölgesinden ve Hürriyet Cami bölgesinden TOKİ’ye ulaşım sağlamaya çalışıyordu.

1 aydır kapalı

TOKİ konutlarının inşa edildiği ilk 2004 yılında Orhangazi Belediyesi’ne ait arsa üzerinden geçirilen yol, tapu üzerinde yola terk olarak yapılmadığı için bugün bu sorunun yaşandığı belirlendi. Orhangazi Belediyesi’nin hastane yapımı için TOKİ’ye devrini yaptığı arsa içinde kalan yol, hastane inşaatının başlatılması ile birlikte kapatılmıştı. Yol 1 aydır kapalı olunca vatandaşlar ulaşım konusunda da büyük zorluklar yaşıyordu.

Yeni yol açılacak

Yolun hastane arsası içinde kalması nedeniyle kapatılması sonrasında Belediye çözüm için çalışmalara başladı. Buna göre Orhangazi Belediyesi, arsanın dışında kalan, yolun hemen altındaki güzergaha yeni bir yol açma ve bu yolu TOKİ konutları ile birleştirme kararı aldı.

İstinat duvarı yapılacak

TOKİ’ye yapılacak yeni yol Orhangazi Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi tarafından ortak olarak inşa edilecek. Yol ile birlikte bir de istinat duvarı inşa edilecek. Yol için teknik çalışmaların başlatıldığı belirtildi.