Son Dakika Haberler

Yeniköy’de İmar düzenlemesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu Büyükşehir Belediyesi Meclis salonunda yapıldı

Yeniköy’de İmar düzenlemesi
Okunma : 164 views Yorum Yap

 Bursa Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu Büyükşehir Belediyesi Meclis salonunda yapıldı. Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın yanı sıra Orhangazili Büyükşehir Meclis üyelerinin de katıldığı meclis toplantısında Orhangazi’yi ilgilendiren 3 madde görüşülerek onaydan geçti.

YENİKÖY’DE İMAR DÜZENLEMESİ TAMAM

Orhangazi Belediyesi tarafından hazırlanan ve Belediye Meclisinde onaylanan Yeniköy bölgesi imar düzenleme çalışmaları, Büyükşehir Meclisinden de geçmiş oldu. Böylece Yeniköy Çalılık mevki ile Yeniköy mahallesi içinde planlanan İmar Revizyonları da onaydan geçmiş oldu.

ÇAKIRLI’DA MEYDAN VE TERMAL ALAN

Yine daha önce Orhangazi Belediye meclisinde onaylanan Çakırlı’daki Termal Tesis alanı ile Çakırlı Meydan Projesi ile ilgili plan düzenlemeleri de Büyükşehir Meclisi’nin onayından geçti. Çakırlı’daki termal tesis alanı ve meydan düzenlemesi çalışmalarının da önü böylece açılmış oldu.

ÜCRETLİ PARKOMAT SİSTEMİ BAŞLIYOR

Öte yandan Bütünşehir yasası ile birlikte ilçe merkezlerinde belirlenen ana arterler ile ilgili uygulanması düşünülen ücretli parkomat sistemine de Büyükşehir Meclisinde onay çıktı. Buna göre daha önce Orhangazi’de parkomat sisteminde çalışacak personelin eğitim çalışmalarını başlatan Büyükşehir Belediyesi, Meclis kararının ardından önümüzdeki süreçte Orhangazi’de ana arterlerin ücretlendirilmesi ile ilgili çalışmaya da başlayacak.