Son Dakika Haberler

Yer Teslimi Yapıldı

Yer Teslimi Yapıldı
Okunma : 68 views Yorum Yap

enerji hatları (5)

Orhangazi’de enerji hatlarının yer altına alınmasıyla ilgili süreç haftaya somut çalışmalarla devam edecek. Milletvekili İsmail Aydın ve Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın UEDAŞ’ın üst düzey yetkilileriyle yaptığı görüşmelerden sonra start verilen çalışmanın ihalesi geçtiğimiz hafta sonuçlandı. İhaleyi Armin Elektrik firması aldı.

UEDAŞ Orhangazi İşletme Müdürü Metin Erkan, enerji hatlarını yer altına alacak Armin Elektrik firmasının yetkilileri ile dün bir araya geldi. Sahada yapılan çalışmadan sonra yer teslimi resmen yapıldı.

Yer tesliminden sonra çalışmaların önümüzdeki hafta başlayacağı açıklandı. Firma enerji hatlarını yer altına almak için ilk kazmayı Yalova Caddesi’nde vuracak.

Çalışma kapsamında Mustafakemalpaşa, Orhanbey, Yalova, Tozkoparan, Gemlik caddeleri ve İstiklal Caddesi’nin bir kısmı ile bu caddelere bağlı sokaklarda enerji hatları yer altına alınacak. Direkler ve üzerlerindeki sokakları kaplayan tellerin oluşturduğu havai hatlar artık tarih olacak. Çalışma tamamlandığında şehrin merkezindeki ana caddelerdeki elektrik direkleri ve telleri sökülüp yerlerine sadece aydınlatma direkleri monte edilecek.

Orhangazi’de devam eden altyapı çalışmaları ve ilçede enerjinin uzun süre kesik kalmaması için dört koldan çalışma yürütülecek. Ekipler çalışmayla ilgili tüm detayları ele alıp, değerlendirmesini yaptı. Buna göre; UEDAŞ enerji kesintilerini hesaplayacak. Armin Elektrik kesintisiz çalışma için malzeme temini ve ekibini önceden tamamlayacak. Belediye kazı çalışmalarının koordinasyonunu sağlayacak. Çalışmalar sırasında Fen İşleri Müdürlüğü’nden bir personel ekiplerle birlikte kazı koordinasyonu yapacak. Trafik akışının etkilenmemesi için de Emniyet Müdürlüğü ile koordinasyon sağlanacak.

Orhangazi’nin ana arterlerinde enerji hatlarının yer altına alınmasıyla ilgili yürütülecek çalışmayla ilgili ilgili kurumlar Cuma günü yeniden görüşme yapacak. Armin Elektrik ile son görüşmesini yapacak UEDAŞ işletme müdürü Metin Erkan, ardından da Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ile bir araya gelip bilgilendirme yapacak. Elektrik direkleri ve tellerinin kaldırılıp, enerji akışının yer altından sağlanmasını kapsayan çalışma bölge bölge yürütülerek elektrik kesintilerinin asgariye indirilmesi sağlanacak. Çalışmanın yılbaşına kadar tamamlanması planlanıyor.