Son Dakika Haberler

Yıldırım Belediyesi’nden Yaşlılara ‘Huzur’ Projesi

Yıldırım Belediyesi, Ali Osman Sönmez Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinlerine yönelik düzenlediği sosyal sorumluluk projeleriyle, yaşlılara yeni hobiler kazandırıyor.

Yıldırım Belediyesi’nden Yaşlılara ‘Huzur’ Projesi
Okunma : 108 views Yorum Yap

Yıldırım Belediyesi, Ali Osman Sönmez Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan yaşlılara yönelik Geleneksel Türk Sanatı Ebru kursu düzenliyor. Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) tarafından düzenlen ve 168 saat sürecek kursa 29 huzurevi sakini katılıyor. Pazartesi ve Çarşamba günleri olmak üzere haftada iki gün gerçekleştirilen kurslarda, katılımcılara; ebrunun tanımı ve tarihi, kağıt üzerinde uygulamalı tatbiki, ebru çeşitleri ve ebrunu felsefesi gibi konularda bilgi veriliyor. Renklerin su ile dansı olarak da adlandırılan ebru sanatına yoğun ilgi gösteren yaşlıların ortaya koyduğu eserler ise göz kamaştırıyor.

YALNIZLIĞIMIZI UNUTTURUYOR’

Öte yandan YIL-MEK bünyesinde görev yapan öğretmenlerden oluşturulan koro grubu yaşlılara mini konser düzenledi. Türk Halk Müziği’nin birebirinden güzel ezgilerinin seslendirildiği etkinlikte yaşlılar kah duygulandı kah eğlendi. Zaman zaman koronun seslendirdiği nağmelere eşlik eden huzurevi sakinleri, kendileri için düzenlenen programdan dolayı Yıldırım Belediyesi’ne ve kendilerini hiç bir zaman yalnız bırakmayan Başkan İsmail Hakkı Edebali’ye teşekkür etti.

‘VEFA BORCUMUZU ÖDÜYORUZ’

Yaşlıların, gençler, engelliler ve kadınlarla birlikte öncelikli hizmet grubunda yer aldıklarını hatırlatan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Bu ülke için bu millet için ömürlerini vakfederek katma değer üreten yaşlılarımıza her şeyden önce bir vefa borcumuz var. Onların ömürlerinin son demlerini daha verimli ve mutlu geçirmelerine katkı sağlamak için çalışıyoruz. Sık sık kendileriyle bir araya geliyoruz. Onlar için moral geceleri düzenliyoruz. Yine yaşlılarımızdan gelen talep doğrultusunda boş zamanlarını değerlendirmeleri için onlara hobi kazandırıyoruz. Bu kapsamada başlattığımız ebru kursunda yaşlılarımız kısa süre içerisinde önemli eserler ortaya koyuyorlar. Onların mutluluğuna bir nebze de olsa katkı sağlayabilmek bizim için mutlulukların büyüğü” diye konuştu.