Son Dakika Haberler

Yıldırım düşen evde yangın çıktı

Yağmurun etkili olduğu Orhangazi’de bir eve yıldırım düştü. Yangın çıkan ev kullanılmaz hale geldi.

Yıldırım düşen evde yangın çıktı
Okunma : 97 views Yorum Yap

Yağmurun etkili olduğu Orhangazi’de bir eve yıldırım düştü. Yangın çıkan ev kullanılmaz hale geldi.

 

Orhangazi’de aniden bastıran yağmur olumsuzlukları da beraberinde getirdi. Arapzade Mahallesi Siteler bölgesinde yıldırım düşen bir evde yangın çıktı. Olay akşam üstü saat 19.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre yağmur yağışı sırasında siteler bölgesindeki Güven Sitesinden şiddetli bir gürültü yükseldi. Komşular ilk anlarda ne olduğunu anlamasa da bir süre sonra apartmanın 5.katındaki Mustafa Özay’a ait daireden dumanlar yükselmeye başladı.

ELEKTRİK VE DOĞALGAZ KESİLDİ

Yıldırım düşmesinden sonra bölgede elektrik kesintisi yaşandı. Apartman sakinlerinin bilgi vermesi üzerine olay yerine gelen Armagaz ekipleri binanın doğalgazını kesti. İtfaiye ekipleri ise merdivenlerden uzattıkları hortumla alevlere müdahale etti. Yangın kontrol altına alınsa da ev kullanılmaz hale geldi. Olay sırasında Özay ailesinin evde olmaması ise faciayı önledi.

YARIN CEMİYETLERİ VARDI

 

Öte yandan, ev sahibi Mustafa Özay’ın yarın torunu için sünnet düğünü yapacağı öğrenildi. Özay ailesinin kullanılmaz hale gelen evlerine kısa bir süre önce tadilat yaptırdıkları öğrenild