Son Dakika Haberler

Zehir tacirlerine tarihi darbe

Orhangazi Emniyet Müdürlüğü ve Bursa Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Orhangazi’de 21 kişinin uyuşturucu ticareti yaptığı ile ilgili yürüttüğü istihbarat çalışmasında toplam 10 kişi gözaltına alındı.

Zehir tacirlerine tarihi darbe
Okunma : 101 views Yorum Yap

Orhangazi Emniyet Müdürlüğü ve Bursa Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Orhangazi’de 21 kişinin uyuşturucu ticareti yaptığı ile ilgili yürüttüğü istihbarat çalışmasında toplam 10 kişi gözaltına alındı. Orhangazi tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonlarından birisine imza atan Orhangazi Emniyet Müdürlüğü ve Bursa Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile mücadele şube müdürlüğü ekipleri, gözaltına alınan şahıslarla birlikte 140 gram esrar, 212 adet ecstsay hap, 954 gram bonzai 2 gram metanfetamin ele geçirildi. Zanlılar sabah saatlerinde Orhangazi Emniyet Müdürlüğü’nden alınarak Orhangazi adliyesinde hakim karşısına çıkarıldı.

Orhangazi tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonlarından birisine sahne oldu. Orhangazi Emniyet Müdürlüğü ve Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Orhangazi’de uyuşturucu ticareti yapan şahısların tespiti ve yakalanmalarına yönelik yapılan planlı çalışma neticesinde 21 şahsın uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edildi.

2 GÜNLÜK OPERASYON DÜZENLENDİ

Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ve Orhangazi Emniyet Müdürlüğü ekipleri tespit edilen 21 şahıs ile ilgili yürüttükleri istihbarat ve takip çalışmaları neticesinde 10 şüpheli gözaltına alındı. gözaltına alınan şahıslarla birlikte 140 gram esrar, 212 adet ecstsay hap, 954 gram bonzai 2 gram metanfetamin ele geçirildi. Zanlılar sabah saatlerinde Orhangazi Emniyet Müdürlüğü’nden alınarak Orhangazi adliyesinde hakim karşısına çıkarıldı ve şahıslar tutuklandı.

12 ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Polis ekipleri uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit edilen diğer şüphelilerin yakalanması için Bursa’da 2, Trabzon’da 1 ve Orhangazi’de 9 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Yapılan eş zamanlı operasyon neticesinde Bursa merkezde 2, Trabzon’da 1 ve Orhangazi’de de 7 kişi gözaltına alınarak Orhangazi Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Yapılan bu ikinci operasyon neticesinde ise 1 adet av tüfeği, 1 adet ecstsay hap, 2,7 gram bonzai, 2 adet 7,65 mm çapında tabanca, 39 adet fişek, 70 gram uyuşturucu esrar ele geçirildi. Operasyon ile ilgili toplam 35 şüpheli şahıs hakkında işlem yapıldı.

GÖZALTINDAKİLER ADLİYEYE SEVKEDİLDİ

Orhangazi Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri tamamlanan 10 zanlı, sabah erken saatlerde Emniyet Müdürlüğü’nden çıkarılarak sağlık kontrolü için Orhangazi Devlet Hastanesine, oradan da Orhangazi Adliyesine sevkedildi.